Yanında Bomba Patlasa Boyası Çizilmez: İçi Saray, Dışı Tank Gibi SUV Rezvani Vengeance Tanıtıldı

29
5
3
2
2
Zırhlı SUV üreticisi Rezvani, Vengeance isimli yeni modelini tanıttı. Benzersiz özelliklere sahip olan SUV, tasarımıyla da enfes. Ancak SUV'un fiyatı hayalleri yıkacak türden...

2013 yılında kurulan ve üst düzey güvenlik önlemleriyle donatılan araçlar üreten Rezvani isimli şirket, "Vengeance" olarak isimlendirdiği yeni bir SUV model tanıttı. Cadillac Escalade isimli SUV'un ağır modifiye edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan SUV, rüyaları süsleyecek türden.

Rezvani Vengeance, bugüne kadar gördüğümüz en agresif SUV modellerinden bir tanesi. Oldukça keskin hatlara sahip olan SUV, parçalı LED far ve oldukça sert görünen bir ızgara tasarımına sahip. Aracın arkasında ise ince olduğu kadar da dikkat çekici bir aydınlatma tasarımı tercih edilmiş.

Karşınızda Rezvani Vengeance

Rezvani Vengeance

Rezvani Vengeance 22 inç boyutunda devasa jantlara sahip. Aracın lastikleri ise 35 inç ve arazi koşullarına uygun olarak tercih edildi. 

Rezvani

Aracın iç kısmına baktığımızda ise oldukça şık bir yaşam alanı ile karşılaşıyoruz. Gösterge ekranını da içine alan büyük bir kavisli alana sahip olan konsolda, orta boyutta bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. İç kısım demişken, bu SUV'un 7 koltuklu olduğunu belirtelim.

Vengeance

Rezvani'nin 2023 model SUV modeli, Escalade'nin orijinal motoruna sahip. Yani bu aracı satın alan bir kullanıcı, 6.2 litrelik V8 motorun gücünü yani 690 beygir gücü ve 912 Nm tork değerini görüyor. 

Peki bu SUV'u diğerlerinden ayıran özellikleri ne?

SUV

Haberimizin başında, Rezvani'nin üst düzey güvenlik önlemleriyle donatılan araçlar ürettiğini söylemiştik. Vengeance de yapılan çalışmalardan üzerini düşeni almış durumda. Öyle ki bu araç, kurşun geçirmez cam ve gövdeye sahip. Ayrıca aracın tabanında da patlayıcı koruma katmanı var. Elektromanyetik darbelere karşı özel bir kalkana sahip olan aracın içerisinde ise gizlenmiş gaz maskeleri var. Güçlendirilmiş süspansiyon sistemi ile çelik tampona sahip olan araç, başka bir aracı ufak bir dokunuşla pert edebilir.

SUV

Böyle bir araca sahip olmak isterseniz, 249 bin doları gözden çıkarmanız gerekecek. Bu da aracın vergiler hariç Türkiye fiyatının 4,6 milyon TL civarında olacağı anlamına geliyor. Elbetteki bu özel araç sipariş üzerine üretiliyor ve Türkiye'de görmemiz pek olası değil gibi.

Kaynak : https://www.rezvanimotors.com/rezvani-vengeance#vengeance-home-page
29
5
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
29
5
3
2
2