Işıl Işıl Parlayan 2024 Mercedes-Benz EQB, Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

6
2
0
0
0
Mercedes-Benz, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinlikte tanıttığı 2024 model Mercedes-Benz EQB'yi Türkiye'ye getirdi. İşte fiyatı...

Alman otomobil devi Mercedes-Benz, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinlikte 2024 model EQB'yi tanıtmıştı. Tam elektrikli kompakt SUV, tasarımı ve özellikleriyle tüketicileri mest etmeyi başaracak gibi görünüyordu.

Şimdiyse Mercedes-Benz, EQB'yi Türkiye pazarına getirdi. Gelin hem fiyatına hem de özelliklerine bakalım.

Yeni Mercedes-Benz EQB Türkiye fiyatı:

Mercedes-Benz EQB Türkiye Fiyatı

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyatı
EQB 250+ 190 bg, Elektrikli AMG, Otomatik 2.628.000 TL
EQB 350 4MATIC 292 bg, Elektrikli AMG, Otomatik 3.250.000 TL

Karşınızda 2024 model Mercedes-Benz EQB

Mercedes-Benz EQB 2024 model tanıtıldı

Mercedes-Benz EQB'deki tasarım değişiklikleri, araca ilk bakışta kendini gösteriyor. Bu bağlamda; bu elektrikli SUV artık küçük yıldızlarla bezeli bir ızgara tasarımı ile yeni tampona sahip. Bu tasarım değişikliği, mevcut modelde orta kısma yerleştirilen logonun yeniden dizayn edilmesine ve çevresindeki krom çubukların kaldırılmasına yol açtı. Aracı satın almak isteyenlerin yeni tasarımdaki yıldız detayını krom ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile satın alabileceğini söyleyelim.

Mercedes-Benz elektrikli SUV

2024 Mercedes-Benz EQB, sadece ön kısımda değil, arka tasarımda da bazı yeni tasarım detaylarına sahip. Bu bağlamda; otomobilde yeni bir aydınlatma tasarımına geçiş yapıldığını görüyoruz. Bagaj kapağını boydan boya kaplayan aydınlatma barı ile logonun yerleştirildiği nokta ise değiştirilmedi

Mercedes-EQB iç tasarım

Mercedes-Benz'in elektrikli SUV'u, premium hissettiren bir kabine sahip. Araçta 10.25 inç boyutunda bir çift ekran, aynı panel içerisinde bizleri karşılıyor. Tam dijital gösterge ekranına eşlik eden MBUX yazılımlı bilgi-eğlence ekranı, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto'nun yanı sıra sesli asistan ve kablosuz güncelleme desteğine de sahip. Burmester marka ses sistemiyle donatılan SUV artık Dolby Atmos desteği sunuyor.

Mercedes-Benz

Kaput altına indiğimizde ise makyajlı EQB ile halen satılmakta olan versiyon arasında hiçbir fark olmadığına tanıklık ediyoruz. Tüketiciler bu otomobili "250+", "EQB 300 4MATIC" veya "EQB 350 4MATIC" motor seçenekleriyle satın alabilecekler. Bu versiyonlardan sadece 250+'ın sadece ön tekerden çekiş özelliği sunduğunu, diğerlerinin dört tekerden çekişli olduğunu söyleyelim. Mercedes-Benz, makyajlı EQB için batarya açıklaması yapmamış olsa da satışta olan Mercedes-Benz EQB'nin 481 kilometre menzil sunduğunu belirtelim.

Kaynak : https://media.mercedes-benz.com/press-kit/03bfa653-4706-4f1b-8f59-6e7c4cf12eaa
6
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
0
0
0