• Anasayfa
  • Yaşam
  • 21 Yaşındaki Kadın, Dünyanın Bütün Ülkelerini Gezdi

21 Yaşındaki Bu Kadın, Dünyadaki Her Ülkeyi Gören En Genç İnsan Oldu

77
17
15
11
4
Dünyadaki her ülkeyi ziyaret etmek ne kadar sürer? Bu kadın, 21 yaşına kadar dünyadaki tüm ülkeleri gezmeyi başardı.

21 yaşındaki genç gezgin Amerikalı Lexie Alford, 31 Mayıs 2019’da Kuzey Kore’yi ziyaret ederek tarihe geçmeyi başardı. Alford, bu ziyaretiyle birlikte dünya üzerindeki bütün ülkeleri gezmiş oldu.

Daha önceki rekorun sahibi 24 yaşındaydı. Dünyanın 196 bağımsız ülkesini birden ziyaret edebilmek çok da kolay bir şey değil. Alford, çocukluğundan beri listesini tamamlamaya çalışıyor. Kaliforniya’daki bir turizm acentasının sahibi olan ebeveynleri de genç gezgine oldukça yardımcı oldu.

Seyahat etmenin, kendini bildi bileli yaptığı bir şey olduğunu söyleyen Alford, gezilerini Instagram'da da @LexieLimitless hesabından paylaşıyor. Alford, aslında ilk aşamada yalnızca farklı yerleri görmek ve dünyayı tanımak amacıyla yolculuklar yapsa da, daha sonra etrafındaki insanlar, özellikle de genç kadınlara ilham verdiğini fark etmiş. Ardından da dünyanın, gözüktüğü kadar korkutucu ve düşmanlıkla dolu bir yer olduğunu ispatlamayı amaçlamış.

Seyahatlerindeki masrafları kendisinin karşıladığını söyleyen genç Amerikalı, bazı markalar ile çalışmış ve fon topladığı olmuş ancak hiç sponsorluk almamış.

Alford, insanların yolculuk yaparken sadece minimum eşya taşımalarını, kendilerine güvenmelerini ve cesur olmalarını söylüyor. Seyahat etmekte en çok zorlandığı yerler, Venezuella ya da Yemen gibi yerler olmamış. Orta ve Batı Afrika, karışık vizeleri, çok zayıf altyapısı, dil bariyeri ve yüksek güvenlik ücretleri nedeniyle en büyük sorunu teşkil etmiş.

Genç gezgin, Kuzey Kore’ye varıp yolculuğunu şimdilik tamamladı ve dünyanın bütün ülkelerini gezmiş oldu.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/laurabegleybloom/2019/06/04/youngest-woman-person-to-travel-every-country/#2957ea1c4aea
77
17
15
11
4
Emoji İle Tepki Ver
77
17
15
11
4