Adobe, Photoshop Elements 2020'yi Yapay Zekâ ile Güçlendirdi

26
3
3
3
0
Fotoğraf ve video düzenleme programları konusunda akla ilk gelen şirketlerden bir tanesi olan Adobe, Photoshop Elements’in yeni sürümünü çıkarttı. Programın yeni sürümünde gelişmiş yapay zekâ özellikleri de bulunuyor.

Adobe, Photoshop Elements’in son versiyonunu ortaya çıkardı ve Adobe’un Sensei AI isimli yapay zekâsının gücü sayesinde Photoshop Elements 2020’de birçok tek tık fotoğraf efekti ve fotoğraf düzenleme aracı bulunuyor.

Photoshop Elements, her zaman için kullanımı kolay ve erişilebilir bir uygulama olmuştur. Fotoğraflara meraklı herhangi bir kimse, bu programla birlikte fotoğraf düzenleme yeteneklerinden bağımsız olarak harika sonuçlar almayı başarabilmiştir. Yapay zekâ ve bilgisayar görüşündeki geliştirmelerle birlikte mükemmellik artık daha da yakın.

Photoshop Elements 2020

Photoshop Elements 2020, tamamen Adobe’un Sensei AI entegrasyonuyla ilgili, hem yaratıcı efektler hem de rötuş görevleri için güçlü bir makine öğrenme teknolojisi kullanıyor. “Auto Creations”, alanın sığ derinliğini simüle etmenizi ya da siyah ve beyaz seleksiyonu yaratmanızı sağlıyor. Tek tıkla şahıs seçimiyle bir fotoğraftan bir kişiyi rahatlıkla kesmenizi sağlıyor.

Uygulamayla ilgili yapılmış bazı örnekler

Photoshop Elements 2020

Bu Sensei özelliklerine ek olarak Adobe, Photoshop Elements 2020’ye iki adet öğretici düzenleme ekledi. Öğretici düzenlemelerle fotoğraf düzenleme işlemi boyunca adım adım ilerleyebiliyor ve böylece programı nasıl kullanacağınızı öğrenebiliyorsunuz.

Yeni Öğretici Düzenleme’den bir tanesi size 'istenmeyen objeyi yok etme'yi gösterirken diğeri ise fotoğraftaki modeli nasıl fırçalayacağınızı gösteriyor.

Tabii anlaşılabileceği gibi Photoshop Elements 2020, profesyonel fotoğrafçılardan çok amatörlere ve fotoğrafla ilgilenmek isteyenlere yönelik bir program. Photoshop Elements’i ilk kez alacak olanlar 559,94 TL’ye, halihazırda Photoshop Elements kullanım yükseltmek isteyenler 452,26 TL’ye bir üst sürümü edinebilirler.

Kaynak : https://petapixel.com/2019/10/03/adobe-unveils-photoshop-elements-2020-with-ai-powered-photo-effects-auto-colorize-and-more/
26
3
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
26
3
3
3
0