• Anasayfa
  • Oyun
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden PUBG Mobile Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden PUBG Mobile Duyurusu

158
33
11
7
3
Ankara Büyükşehir Belediyesi, web sitesinden yaptığı duyuruyla 26 Ekim Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu'nda bir e-spor etkinliği yapacağını duyurdu. Etkinlik kapsamında PUBG mobile turnuvaları ve çeşitli seminerler düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi ayrıca, katılımcılara da sürpriz hediyeler dağıtacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, özellikle gençlere yönelik olan ve ülkemizde pek sık rastlamadığımız e-spor etkinliğini duyurdu. 'Oyun Başlasın Ankara' sloganıyla duyurulan ve PUBG mobile gibi oyun turnuvalarının düzenleneceği bu etkinlik, genel hatlarıyla oyun ve e-spor severlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Etkinlik özellikle gençleri hedef alsa da katılım için herhangi bir yaş sınırlamasının bulunmadığı ve 7’den 70’e herkesin katılıp yarışabileceği duyuruldu. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda 26 Ekim Cumartesi günü saat 11.00-20.00 arasında düzenlenecek olan etkinliğe tüm Ankaralıları davet etti.

PUBG Mobile turnuvasına katılanlara hediyeler dağıtılacak:

Oyun Başlasın Ankara Etkinliği

'Oyun Başlasın Türkiye' etkinliğinin ilk ayağı olacak olan “Oyun Başlasın Ankara” etkinliğinde katılımcılar, PUBG Mobile turnuvalarında kıyasıya yarışacak. Her biri 100 kişiden oluşmak üzere toplamda 3 ayrı turnuva düzenleyecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu turnuvalarda dereceye girenlere ödül ve katılımcılara da çeşitli sürpriz hediyeler dağıtacak.

Başkan Yavaş’ın açılışını yapacak olduğu etkinlik, Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden yapılan duyuruya göre Türkiye’de bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Bu noktada etkinlik boyunca pek çok farklı hologram şovları düzenlenecek ve etkinlik halka açık olup, katılım ücretsiz olacak.

E-spor hakkında seminerler düzenlenecek:

e-spor

Etkinlikte turnuvaların yanı sıra günümüzün en popüler meslek dallarından olan ve giderek gelişen bir alan olan e-spor hakkında seminerler de düzenlenecek. Genel olarak kariyer planlaması, iş olanakları, e-sporcu olma ve oyun oynamanın kişinin sağlığı açısından sağladığı yararların ele alınacağı ve alanında uzman olan profesyonellerin katılımıyla gerçekleşecek olan seminerler hem gençlere hem de ailelerine kurulacak atölyelerde anlatılacak.

Son olarak 26 Ekim Cumartesi günü saat 11.00-20.00 arasında Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek olan etkinliğin detaylarını öğrenmek için bu bağlantıyı kullanabilir ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmî sitesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.ankara.bel.tr/haberler/buyuk-kucuk-haydi-oyuna
158
33
11
7
3
Emoji İle Tepki Ver
158
33
11
7
3