Apple Çaktırmadan Bankaya Dönüşüyor: Apple'a Para Yatırıp Faiz Getirisi Alınabilecek!

12
6
4
0
0
Apple, Apple Card isimli hizmetine eklediği yeni bir özellik ile biraz daha bankalaşmış oldu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde tasarruf hesabı açıp, faiz getirisi elde edebilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bundan birkaç yıl önce Apple Card ismini verdiği ödeme aracını kullanıma sunmuştu. Kullanıcılara rahatlık sağlayan sistem, standart bir kredi kartının sunduğu her imkanı sunuyor, nakit geri ödeme gibi özellikleriyle de dikkat çekiyordu. Bazı kesimler, Apple'ın Apple Card ile bankalaşma yoluna gittiği tezini dahi ortaya atmıştı.

Şimdiyse Apple'ın gerçekten de bankalaşmaya başladığını düşündüren bir gelişme yaşandı. Şirket, Apple Card hizmetine yeni bir özellik ekledi. Kullanıcılar, bu yeni özellik kapsamında kendilerine bir tasarruf hesabı açıp, yatırdıkları paralar karşılığında faiz getirisi elde edebilecekler. Böylelikle Apple Card ile hem harcama hem yatırım yapılmış olacak. 

Apple'ın tasarruf hesabında hiçbir kısıtlama yok!

Apple Card

Apple'ın resmi açıklamasına baktığımızda, tasarruf hesabı için hiçbir kısıtlama olmadığını görüyoruz. Öyle ki 1 dolar yatıran bir kullanıcı, 1 dolarlık faiz getirisi sağlayacak. 1.000 dolar yatıran kullanıcı ise kendi bakiyesi üzerinden faiz getirisine sahip olacak. Ancak burada önemli bir husus var. Apple'ın yüzde kaçtan faiz vereceği bilinmiyor.

Apple, Apple Card'ın tasarruf hesabı özelliği için ABD'li dev yatırım bankası Goldman Sachs ile yeni bir ortaklık kurdu. Yani Apple, bu hizmeti tamamen bankacılık kurallarına uygun bir şekilde kullanıcılarına sunmuş olacak. Son olarak; Apple Card'ın Türkiye'de aktif bir hizmet olmadığını, haliyle tasarruf hesabı özelliğinin de ülkemizde kullanılmayacağını belirtelim.

Kaynak : https://www.apple.com/newsroom/2022/10/apple-card-will-let-users-grow-daily-cash-rewards-while-saving-for-the-future/
12
6
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
6
4
0
0