Apple'ın Netflix Benzeri Abonelikli Oyun Servisi Arcade'in Tasarımı Ortaya Çıktı

31
15
8
4
1
Oyunlara adeta yeni bir bakış getirecek olan Apple'ın oyun servisi Arcade, bilindiği gibi Mart ayında düzenlenen etkinlikte duyurulmuş ve bir süre sonra çalışanları için erken erişim programına açılmıştı. iOS 13'ün lansmanı sonrası kapatılan test programından sonra bugün Apple Arcade'in nasıl görüneceği ortaya çıktı.

iOS, Mac ve Apple TV kullanıcılarının aylık belirli bir ücret ödeme yaparak erişim sağlayabilecekleri oyun servisi Apple Arcade için sunulan test programı, iOS 13 lansmanıyla birlikte sona erdi. Bu süre içerisinde bazı detayların ortaya çıktığı oyun servisi hakkında 9to5Mac bugün yeni bir bilgi paylaştı.

Mac App Store'daki Apple Arcade erken test programına erişim sağlayabildiklerini söyleyen 9to5Mac yetkilileri, servisin tasarımına dair ekran görüntüsü paylaştılar. Apple Arcade'in karşılama sayfası olduğu söylenen sayfa, muhtemelen Eylül ayındaki lansman sonrası için bir ön hazırlık niteliğinde.

Apple Arcade, ortaya çıkan sayfaya göre 1 aylık ücretsiz deneme sürümü sunacak:

apple arcade

Sayfa tasarımında ilk dikkat çeken detay, kullanıcıların 1 aylık ücretsiz deneme sürümü alabilmelerine imkân veren büyük bir tuş olarak karşımıza çıkıyor. Apple'ın test programında uyguladığı aylık 0,49 dolar abonelik ücretinin Apple Arcade yayınlandıktan sonra geçerli olmayacağını düşündüğümüzde ücretsiz deneme sürümü, tüm kullanıcılar için oldukça iyi bir kampanya olacak. 

Apple Arcade'de oyun indirmek, App Store'dan uygulama indirmek kadar kolay olacak:

apple arcade

Deneme sürümüne kayıt olduktan sonra açılan ana sayfada ilk olarak oyunlar kullanıcıları karşılayacak. Oyunları indirmek için kullanıcıların tek yapması gereken "İndir" butonuna tıklamak olacak. Ayrıca oyunların sayfalarına girildiğinde yaş sınırı, oyunun kategorisi ve büyüklüğü gibi bilgiler de kullanıcılara sunulacak. 

Apple Arcade'de şu an için öne çıkan oyunlardan bazılarının Way of the Turtle, Down in Bermuda ve Hot Lava olduğunu da belirtelim. Bu oyunların neredeyse hepsinin hâlâ geliştirme aşamasında olduğu düşünüldüğünde Apple Arcade'in resmi yayın tarihinin ardından daha da gelişeceğini söyleyebiliriz. 

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/08/17/apple-running-early-access-program-for-apple-arcade-heres-what-it-looks-like/
31
15
8
4
1
Emoji İle Tepki Ver
31
15
8
4
1