Nereden Baksan İyi Para: Apple'ın Piyasa Değeri 2,4 Trilyon Dolarla Rekor Kırdı

13
8
6
3
3
Borsadaki son işlem gününde hisse senedi başına düşen fiyat 145,09 dolara ulaşan Apple, yeni bir rekor kırdı. Şirketin piyasa değeri, yaşanan yükselişle 2,4 trilyon dolara ulaştı. Yatırım danışmanları, bu durumun devam edebileceğini düşünüyorlar.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın hisse senedi değeri, rekor seviyelere ulaştı. Ocak ayında oldukça yüksek seviyelerden işlem görmekte olan hisse senetleri, mart ayında ise adeta dibi görmüştü. Daha sonraki süreçte yeniden yükselişe geçen Apple hisseleri, dün tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. 145,09 dolardan işlem gören hisseler, Apple'ın dünyanın en değerli halka açık şirketi unvanını daha da güçlendirdi.

Apple, borsa dünyasının en ilgi çeken şirketlerinden bir tanesi. Zira şirket, trilyon dolar değere ulaşmayı başaran ilk halka açık şirketti. Bu olay, 2018 yılında gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl ise yeni bir rekor kıran Apple, 2 trilyon doları aşan ilk şirket oldu. Nisan ayında açıkladığı 2021 yılı ikinci çeyrek raporunda devasa kazançlar bildiren şirket, bu kazancın çok büyük bir bölümünün iPhone ve iPad'lerden sağlandığını açıklamıştı.

Apple'ın piyasa değeri, 2,4 trilyon dolara ulaştı

Apple hisse değeri

Yatırım danışmanı olarak görev yapmakta olan Gary Kaltbaum, teknoloji dünyasına devasa paralar aktığını ve akmaya da devam edeceğini açıkladı. Bunun en net örneğini, hisseleri yükselen Apple'ın hisse senedi değerinin 2,4 trilyon dolara ulaşmasında görüldüğünü söyleyen Kaltbaum; Microsoft, Google, Facebook ve Amazon hisselerinin de uzun zamandır yükselişte olduğuna dikkat çekti. 

Geçtiğimiz 5 yıldaki fiyat grafiği ise şöyle

Apple

Apple, 27 Temmuz'da önemli bir etkinlik gerçekleştirecek. Özellikle de yatırımcıları ilgilendiren bu etkinlikte ikinci çeyrek mali durumunu açıklayacak Apple'ın, yine rekor seviyelerde gelir elde etmesi bekleniyor. Eğer her şey yolunda gider ve yatırımcıya güven verilirse, Apple'ın piyasa değerinin artmaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/apple-hits-all-time-high-and-is-the-most-valuable-public-company-in-the-world_id133434
13
8
6
3
3
Emoji İle Tepki Ver
13
8
6
3
3