Araba Severlere Duyurulur: Aston Martin Vantage Şimdi Türkiye’de

30
14
2
2
2
Bildiğiniz üzere yüzlerce araba markasının sahip olduğu bir dolu farklı model araçları var. Ancak aralarından bazıları gerek görünümleri, gerekse sahip oldukları donanımsal özelliklerle diğerlerinin arasından sıyrılıyor. 510 beygirlik gücüyle Aston Martin Vantage’da bunlardan bir tanesi.

Otomobil sektörüne en alakasız olanların dahi bildiği Aston Martin, şimdi yenilediği Vantage modelini ülkemizin showroom’larında da sergiye çıkardı. Bu bağlamda model otomobil; keskin hatları, kaliteli donanımı ve mükemmel yol tutuşu ile sahiplerine benzersiz bir sürüş keyfi sunmayı amaçlıyor. Öte yandan ikon model haline gelen Vantage serisi, fiyatıyla da dudak uçuklatıyor.

İlk olarak 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulan Vantage, herkesin sahip olmak isteyeceği bir konfora sahip. İç mekan temasının genişliği ve sürücü koltuğunun alçak konumlandırılması, lüks otomobile ayrı bir cazibe katan unsurlar olarak göze çarpıyor. Döner basmalı düğme ve kumanda sistemleriyle kullanıcılarına dokunsal ve rahat kullanım imkanı sunan Aston Martin, üçgen formundaki PRND vites düğmeleri ile de diğer otomobil özelliklerinden ayrılıyor diyebiliriz.

Alt yapısı tamamı ile değişen ve yenilenen Vantage modelinin kalbi, 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru ile atıyor. Gaza basıldığı anda güç-ağırlık ve tork-ağırlık oranlarının hakkını fazlasıyla verdiği görülen lüks araç, 0’dan 100 km/h 3,5 saniyede çıkarak 314 km/h ulaşabiliyor. Son olarak tüm bu lüks özelliklerin ve görünümün bir de maliyeti olduğunu unutmamak gerek. Bu noktada 510 beygir gücündeki yenilenmiş Aston Martin Vantage, showroom’larda 350 bin Euro satış fiyatıyla boy gösteriyor.

30
14
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
30
14
2
2
2