Arabasında Yeni Teknoloji Kullananlara Primde İndirim!

5
0
0
0
0
Teknolojinin gelişmesi ile daha farklı sensörler otomobillerde yerlerini almaya başladı. Bir çok trafik kazasının önüne geçen bu sensörlere devletten prim ödemesi kapıda.

Teknoloji hayat kalitesini oldukça geliştirmiş durumda, yaşanacak kazaları en aza indirebilmek için çalışan Devlet Karayolları Genel Müdürlüğü yeni bir uygulama ile karşımıza çıkabilir. Yaşanan kazaların azaltılması hedeflenen yeni projede akıllı uyarı sistemlerinin otomobillere yerleştirilmesinin kanunlaşabilme olasılığı bulunuyor. Avrupa'da ve ABD'de kazaları çok büyük çapta engelleyebilen bu sistemler çok yakın zamanda ülkemizde de kullanılabilir.

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri olan Mehmet Akif Eroğlu, bu akıllı uyarı sistemine sıcak baktığını belirtti. Ancak bu sistem ücretlerinin sigorta şirketleri tarafından karşılanmasının oldukça zor olduğunu belirtti. Bu nedenle sigorta primlerinde indirim yapılabileceğini açıkladı.

Yaklaşık üç bin Türk Lirası olması beklenen sistem başlangıçta 3.5 milyon ticari otomobile takılacak. Yeni model olan bir çok otomobilde yer alan özelliklerin 3.5 milyon araca yerleştirilmesi kısa sürede entagrasyonu arttıracaktır. Ayrıca otomobiline bu sistemi taktıran kişilere prim indirimi yapılabileceği hakkında söylentiler bulunuyor. Sizce bu akıllı sistemler ülkemizde yaşanan kazaların önüne geçebilecek mi? 

5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0