BMW'nin Sevilen Otomobili M4, Kamyonet Olarak Yeniden Tasarlandı!

8
4
4
2
2
ABD'de düzenlenen otomobil etkinliği SEMA 2022'de BMW'nin ikonik otomobili M4'ün oldukça farklı bir versiyonu sergilendi. Bir şirket, G82 M4 modelini kamyonet olarak yeniden tasarladı.

Almanya merkezli dev otomobil üreticisi BMW, birçok ikonik otomobile sahip. Performansıyla öne çıkan M serisi de bunlardan yalnızca biri. Şimdi ise bu serinin en sevilen otomobillerinden biri olan G82 M4, oldukça ilginç bir şekilde yeniden tasarlandı.

Önde gelen otomobil etkinliklerinden biri olan SEMA 2022, geçtiğimiz günlerde başladı. Birçok ilginç tasarımın boy gösterdiği fuarda en çok dikkat çeken otomobillerden biri de G82 BMW M4’tü. Ancak otomobil parçaları üzerinde uzmanlaşan DinMann isimli şirket tarafından ortaya çıkarılan bu araç, alıştığımız M4’lerden çok farklıydı.

Dünyanın ilk kamyonet şeklindeki M4’ü

DinMann, sevilen otomobili G82’i M4’ü bir pick-up (kamyonet) türünde bir araca çevirdi. Daha doğrusu M4MLOO veya M4LOO olarak isimlendirilen aracın ‘ute’ olarak da adlandırdığımız, binek araçtan üretilen açık kasalı coupe kamyonet olduğunu da söylemek mümkün. Fotoğraflardan görebildiğiniz gibi 503 beygirlik bu canavar araç, bir açık kasaya sahip.

DinMann’ın sahibi, nisan ayında bu otomobili satın aldı ve hemen ardından onu bir kamyonete çevirmek için çalışmalara başladı. Aylar süren sürecin ardından da otomobil, 4 Kasım’a kadar sürecek SEMA 2022’de görücüye çıktı. M4LOO’nun, M4 için dünyada bir ilk olması nedeniyle oldukça özel olduğunu da ekleyelim.

Otomobilin kasasının yanı sıra dış kısmı da oldukça dikkat çekici. Açıklamalara göre M4, çizilmeye karşı dayanıklı teknolojiye sahip kroma benzeyen renkli bir koruma filmi olan DYNOchrome isimli yeni bir malzemeyle kaplanmış. Ancak, aracın bazı kısımlarının aceleye geldiğini de eklemek gerek. Buna göre aracın çıkartmaları ve bazı kısımları SEMA’dan hemen önce takılmış. Ayrıca otomobilin henüz tamamlanmadığı da açıklamalar arasında.

()

Bunlara rağmen otomobildeki ana odağın arka kısım olduğunu; bu konuda da oldukça başarılı bir iş çıkarıldığını söyleyebiliriz. Karbon fiber tavan konusunda da güzel bir sonuç çıktığı görülebiliyor. BMW’nin daha önce de araçlarının pick-up versiyonlarını çıkarma konusunda hamleleri olmuştu. Otomobil devi daha önce E30 M3 ve E92 M3’ün kamyonete dönüştürülmüş halleriyle karşımıza çıktı. Buna ek olarak SUV model X7’nin de lüks bir pick-up konsepti 2019 yılında oluşturulmuştu. 

Kaynak : https://carbuzz.com/news/the-worlds-first-g82-bmw-m4-pickup-looks-wild
8
4
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
8
4
4
2
2