BMW'den "Mini" Elektrikli Bisikletler Bu Yıl İçinde Gelebilir: Fransız Bisiklet Üreticisi ile Anlaşma Yapıldı

5
2
1
0
0
BMW, Fransız bisiklet üreticisi Angell Mobility ile yapılan yeni bir ortaklık sayesinde, Mini markası ile elektrikli bisiklet pazarına girebilir.

Otomobil üreticileri son yıllarda elektrikli bisikletleri piyasaya sürme yarışında birbirlerini ezip geçiyorlar. Örneğin geçtiğimiz ay, Audi ve Fantic elektrikli bisikletler için ortaklık kurmuştu. Şimdi de dev otomobil üreticisi BMW, Fransız bisiklet üreticisi Angell Mobility ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Elektrikli otomobillerin ardından büyük bir ivme yakalayan elektrikli bisikletler, birçok büyük markanın ilgisini çekse de, markalar genel olarak bu üretimi kendi bünyelerinde yapmıyor. Bunun yerine, zaten var alan bisiklet üreticileri ile ortaklıklar gerçekleştiriyor. Bunun son örneği ise BMW oldu.

BMW, Mini markası adı altında elektrikli bisikletlerle pazara girebilir

Angell Mobility

BMW, Mini markası altında bir ya da daha fazla elektrikli bisikleti piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Henüz Mini markalı elektrikli bisikletlerin neye benzeyeceğini gösteren herhangi bir görüntü ne yazık ki yok. 

Bunun yanında Bike Europe'a göre; BMW’nin elektrikli bisikletleri, bu yılın sonuna kadar hazır olabilir.

Edinilen bilgilere göre; BMW’nin anlaşma sağladığı Angell Mobility, oldukça yeni bir şirket. Henüz 3 yıl önce kurulan şirket, sektörde yeni olmasına rağmen uygulama bağlantısı, dönüş sinyalleri ve hırsızlığa karşı koruma teknolojisine sahip iki e-bisikleti ile adından söz ettirmeyi başarmış görünüyor.

Bu girişim otomobil devinin ilk girişimi değil. BMW, yüksek güçlü elektrikli bisikletlerin yanı sıra daha küçük elektrikli scooterlar ve hatta kargo elektrikli bisikletleri için konseptler tanıtmıştı. 

Kaynak : https://electrek.co/2023/04/04/mini-electric-bikes-from-bmw/
5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0