Elon Musk, Twitter Blue Aboneleri İçin İstediği 'Yenilikleri' Açıkladı ('Özel' Mavi Tik mi Geliyor?)

10
7
1
0
0
Elon Musk, Twitter Blue Aboneleri İçin İstediği 'Yenilikleri' Açıkladı ('Özel' Mavi Tik mi Geliyor?)
Geçtiğimiz günlerde Twitter hisselerinin %9.2'sini alarak şirketin en büyük hissedarı hâline gelen Elon Musk, platformun ücretli abonelik sistemi Twitter Blue'ya üye olanların onaylanmış hesap olması gerektiğini açıkladı. 50 yaşındaki ünlü milyarder, bu onay işaretinin (mavi tik) bildiğimiz resmi hesaplardakinden farklı olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bu haftanın başında sürpriz bir kararla popüler sosyal medya platformu Twitter’ın hisselerinin %9,2’lik bölümünü yaklaşık 3 milyar dolara satın almış, şirketin en büyük ortağı olmuştu. Bunun ardından da Twitter yönetiminden gelen açıklamalarda Musk’ın şirketin yönetim kuruluna alınacağı ifade edilmişti.

Bizim de sizlere aktardığımız üzere Musk, bu satın alımdan sonra yaptığı açıklamalarda zaten daha önce birçok kez eleştirdiği Twitter’a iyileştirmeler geleceğini duyurmuştu. Bu iyileştirmelerin platformun içerik politikalarına zarar verme ihtimali de bazı çalışanları endişelendirmişti. Tesla ve SpaceX CEO’su, şimdi de yeni açıklamalarda bulunarak Twitter’a gelebilecek şeylerin sinyalini verdi.

Musk, Twitter Blue hesaplarının onaylanmış olmasını istiyor

Geçtiğimiz saatlerde platform üzerinden bir tweet atan ünlü milyarder, Twitter’ın geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ücretli abonelik sistemi ‘Twitter Blue’ ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Musk, Tweet’i geri alma, makalelere reklamsız ulaşma, yer işaretleri klasörleri gibi birçok özelliği sunan bu hizmete para ödeyenlerin, ‘onaylanmış hesap’ olması gerektiğini ifade etti. Musk, bu onaylama işaretinin (mavi tik de denilebilir) bildiğimiz onaylanmış hesaplardan farklı olması gerektiğini d sözlerine ekledi.

260 milyar dolardan fazla servete olan iş insanının tam açıklaması ise şu şekildeydi: “Twitter Blue’ya kaydolup aylık 3 dolar ödeyen herkes (bu fiyat Türkiye’de 30.99 TL) bir ‘kimlik doğrulama onayı’ almalı. Ancak bu onay işareti, tanınmış insanlarda veya resmi hesaplarda kullanılandan farklı olmalıdır.” Musk ayrıca, Twitter Blue üyelerinin herhangi bir reklam görmemesi gerektiğini de yaptığı açıklamalara ekleyerek Twitter’ın reklam parasına bağlı olmaması gerektiğini, aksi takdirde diğer şirketlerin dikte etme gücünün artacağını ifade etti.

Bu tarz haberler ünlü milyarderin platformda bazı değişiklikler planladığını bir kez daha ortaya koyuyor. Musk, daha önceki paylaşımlarında da takipçilerine bir ‘tweet düzenleme’ butonu isteyip istemediklerini sormuştu. Ayrıca satın alım gerçekleşmeden önce Twitter’ın ifade özgürlüğü ile ilgili de bir anketi 81 milyon takipçili hesabından paylaşmıştı. 50 yaşındaki iş insanının platformda nasıl değişikliklere yol açacağını zamanla göreceğiz.

10
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
7
1
0
0