Espor Kulübü FaZe Klan'ın Çöküşü Sürüyor: Kurucuları ve Yatırımcıları Hisselerini Satacak!

5
3
0
0
0
Dünyanın en büyük espor kulüplerinden olan FaZe Clan'ın kötü gidişatı sürüyor. Organizasyonun kurucuları ve büyük yatırımcıları hisselerini satışa çıkardı.

2010 yılında kurulan FaZe Clan, yıllar içinde dünyanın en başarılı espor kulüplerinden biri olmayı başarmıştı. Hatta geçtiğimiz New York borsasında listelenerek halka bile açılmıştı. Ancak bunun sonrasında hisse değeri ciddi oranda düştü ve kulüp için işler pek iyi gitmemeye başladı.

Kötü gidişat devam ederken geçtiğimiz ay, FaZe Clan’ın yönetiminde bulunan Snoop Dogg yönetimden ayrılma kararı aldı. Bugün ise kulüpten bir haber daha geldi.

Kulübün kurucuları ve büyük yatırımcıları hisselerini satıyor

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre FaZeClan’in kurucuları ve büyük yatırımcıları hisselerini satışa çıkardı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuruyla ortaya çıkan bu haber, kulübün halka açıldıktan sonra hisse senetlerinde yaşadığı sıkıntıların ortasında geldi.

Organizasyonun değeri, Ağustos 2022’de 1,86 milyara kadar ulaşmış, ilerleyen aylarda 35 milyon dolara kadar düşmüştü. Yaz aylarında 20 doları gören hisse fiyatı, bugün 0,53 dolardan işlem görüyor. FaZeClan, mart ayında da geride bıraktığı mali yılda 168,5 milyon dolar kayıp bildirmişti.

Hisselerini satacak kişiler arasında CEO Lee Trink ve Snoop Dogg gibi önde gelen isimler yer alıyor. Ayrıca hisse satışından şirketin gelir elde etmeyeceği, paranın en büyük hissedarlara gideceği de söyleniyor.

Kaynak : https://esportsinsider.com/2023/05/faze-owners-selling-stakes
5
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
0
0
0