• Anasayfa
  • Oyun
  • Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5 ve PS4 İçin Duyuruldu

Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5 ve PS4 İçin Duyuruldu

14
5
3
0
0
PlayStation platformunun sevilen yapımlarından Ghost of Tsushima'nın yenilenmiş hali olan Ghost of Tsushima Director’s Cut duyuruldu. Bu sürüm ile oyuna yeni bir harita, yeni özellikler ve yeni bir oyun modu eklenecek.

Özellikle çıkışından önce çokça konuşulan Ghost of Tsushima oyununa yakında yeni bir ek paket ve yeni özellikler ekleneceğine dair dedikodular vardı. Bu haftanın başında ESRB tarafından derecelendiriliği ortaya çıkan Ghost of Tsushima Director’s Cut oyunu, resmi olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde God of War: Ragnarok hakkında ortaya çıkan bilgileri sizinle paylaşırken Ghost of Tsushima oyununa eklenecek yeni bir harita hakkındaki bilgileri de aktarmıştık. Bu ortaya çıkan harita, oyunun Director’s Cut sürümünde oyuna eklenecek.

Iki adasının kaderi de artık ellerimizde

Oyuna eklenecek olan Iki adası, aslında oyunun esas haritası olan Tsushima'ya komşu bir ada. Sucker Punch’ın açıklamasına göre ana karakterimiz Jin Sakai, Moğollar tarafından istila edilen adaya istilayı önlemek için gidecek ancak kendisini, geçmişindeki travmatik olayları ortaya çıkaran bir dizi olayın içinde bulacak.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5 için 69,99 dolar ve PS4 için 59,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. An itibariyle PlayStation Store Türkiye’de satışı bulunmayan oyunun ülkemiz için fiyatı yakın zamanda açıklanabilir. Ayrıca oyuna daha önceden sahip olan kullanıcılar, cüzi bir miktar ödeyerek oyunlarını Director’s Cut sürümüne yükseltebilecek. Bu “cüzi” miktar PS5 sahipleri için 9,99 dolar iken PS4 sahipleri bu yükseltme için 14,99 dolar ödeyecek.

PS5 sahiplerine yeni özellikler

Oyuna PS5 üzerinde sahip olan oyuncular zaten 1080p çözünürlükte 60 FPS ile oyunu oynayabiliyordu. Ancak Sucker Punch’ın açıklamasına göre Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın PS5 versiyonunda oyuna adaptif tetik özelliği ve adaptif titreşim özelliği de eklenecek. Ayrıca oyunun PS5 versiyonun yükleme sürelerinin çok ciddi bir şekilde azalacağı ve 4K çözünürlükte 60 FPS ile oyunun rahatça oynanacağını da belirttiler.

Ayrıca PS4 konsolundaki Ghost of Tsushima oyunun kayıt dosyaları da PS4 ve PS5’teki Ghost of Tsushima Director’s Cut oyununa taşınabilecek. Bunun sebebi ise oyuna yeni eklenecek olan Iki adasının, oyunun ikinci bölümünden sonra açılıyor olması. Oyuna ayrıca gelişmiş fotoğraf modu ayarları, kontrol şemasını değiştirme ve dövüş sırasında karakterlere kilitlenme gibi özellikler de eklenecek.

Tüm bunlara ek olarak tamamen yeni bir modun da oyuna ekleneceği söylendi. Bu mod hakkında ise daha sonra açıklama yapılacağı belirtildi. Ghost of Tsushima Director’s Cut, 20 Ağustos tarihinde PS4 ve PS5 için çıkışını yapacak.

Kaynak : https://www.polygon.com/22559304/ghost-of-tsushima-directors-cut-release-date-ps5-ps4
14
5
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
5
3
0
0