• Anasayfa
  • Sinema
  • Google’a Tinder'ı Andıran ‘Ne İzlesem’ Özelliği Geliyor

Google’a Tinder'ı Andıran ‘Ne İzlesem’ Özelliği Geliyor

14
3
1
0
0
Google, çevrimiçi içerik yayıncıları çağında ne izleyeciğini seçemeyenler için yeni bir hizmet sunuyor. Tinder benzeri bir arayüze sahip olan bu servisi kullanmak da oldukça kolay.

Günümüzde pek çok çevrimiçi yayın platformu var. Netflix, Amazon Prime, ABD için Hulu gibi servislere ek olarak Disney+ gibi yayın platformları da yayın hayatlarına hazırlanıyor. Google, bütün bu platformlar arasında ne izleyeceğinizi seçmenize yardımcı olmaya hazıralnıyor. 

Firmanın ilk olarak ABD’de hizmete sunacağı bu özellikte, öncelikle üye olduğunuz servisleri ve elinizdeki eserleri seçiyorsunuz. Daha sonra da izleyecek bir şey aradığınızda uygulama size tercihlerinize göre bir tavsiyede bulunuyor. 

google what to watch

Telefondan izlemek istediğiniz dizi ya da filmin adını Google’a yazıp yanına da What to watch yazarsanız bu arayüze ulaşıyorsunuz. Bu arayüzde, tıpkı Tinder’daki gibi çeşitli kartlar karşınıza çıkıyor. 

Tavsiyeleri geliştirmek için Google’ın oluşturduğu bu sistemde, sizin için tavsiye edilen yapımların olduğu bir kısım da bulunuyor. Herhangi bir yapımı nereden izleyeceğinizi bilemiyorsanız Google size bu konuda da yardımcı oluyor ve eserin yayınlandığı platformu bir bilgi kartıyla gösteriyor. 

google ne izlesem

Arayüzle ayrıca özel film geceleri yapmak için temalar seçmek de mümkün oluyor. Aramaya ‘80’ler korku filmleri’, ‘Komedi filmleri’ gibi konseptler yazarak çeşitli tavsiyeler edinmemiz mümkün oluyor. Ayrıca en çok aranan yapımların listesini de görebiliyorsunuz. 

Bu özellik epey kullanışlı gözüküyor. Umuyoruz ki Google bu hizmeti başka ülkelerde de yayınlar. 

Kaynak : https://thenextweb.com/basics/2019/09/06/google-has-a-new-tinder-style-interface-for-finding-stuff-to-watch-heres-how-to-use-it/
14
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
1
0
0