• Anasayfa
  • Yaşam
  • Ucuzluk Avcıları İçin Grupanya Benzeri 7 Fırsat Sitesi

Ucuzluk Avcıları İçin Grupanya Benzeri 7 Fırsat Sitesi

20
7
4
3
1
Grupanya uzun yıllardır normal fiyatların oldukça altında tiyatro, sinema ya da tatil biletleri satmasıyla bilinen ve çokça kullanılan bir site. Ancak sektörde bulunan tek platform da değil. Bizler de Grupanya rakibi olan, Fırsat Bu Fırsat, Yakala.co ve Bukupon gibi farklı fırsat sitelerinden oluşan bir liste hazırladık.

Şehrinizde düzenlenen etkinliklere katılmak, kendiniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri. Tiyatro, konser ve benzeri etkinlikler bir insana çok şey katar. Ancak bunu yapmak bazen maddi sıkıntılar yüzünden mümkün olmuyor. İşte Grupanya gibi fırsat siteleri bu noktada kullanıcıların yardımına koşuyor.

Fırsat bu fırsat, Fırsat.me veya Grupanya gibi platformlar Bursa, İzmir ve İstanbul gibi kalabalık şehirlerin yanı sıra daha az nüfusa sahip şehirlerde de kullanılabilecek türden oluşumlar. Bu siteler düzenli olarak etkinliklere indirimli biletler satıyorlar.

Grupanya benzeri en iyi fırsat siteleri (Özet liste):

  • Fırsat bu fırsat
  • Yakala.co
  • Bukupon
  • Grupfoni
  • Fırsat.me
  • Batangemi
  • Şehrikeyif

Üstelik bu sitelerdeki bazı fırsatlar hafife alınacak gibi de değil. Düzenli olarak bir süre kullanıp faydalandığınız toplam indirim tutarını hesaplayıp, yararlandığınız indirimlerin tamamını görünce sizin de şaşırmanız muhtemel.

firsatbufirsat

Grupanya benzeri en iyi fırsat siteleri:

Fırsat Bu Fırsat:

fırsatbufırsat

Fırsat Bu Fırsat, içlerinde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler de bulunan 13 tane şehre hizmet vermesiyle öne çıkan bir site. Fırsat siteleri arasında öne çıkmasının sebeplerinden biri bu. Bir diğeri ise, Fırsat Bu Fırsat sinema, tatil ya da konser gibi etkinliklerle kısıtlı kalmıyor.

Site üzerinden restoranlarda kahvaltı ya da epilasyonlar için de fırsatlar bulunabiliyor. Tüm bunların yanı sıra, bazı zamanlarda herkesin kullanabildiği, belli bir miktar indirim alınmasını sağlayan indirim kodları da site üzerine paylaşılıyor.

Yakala.co:

yakala.comco

Yakala.co, sık sık yakala.com şeklinde yanlış aratılan bir site. İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya ve Adana şehirlerinde hizmet veriyor. Listemizde bulunan siteler arasında en popüler olanlarından biri olan Yakala.co, otel, tatil ve gezi etkinliklerine odaklanan fırsatlar sunuyor.

Sitede biraz daha vakit geçirince seçtiğiniz şehirde yapılacak konser gibi eğlencelere satılan ucuz biletlerle de karşılaşıyorsunuz. Bu konserler Mor ve Ötesi, Gripin gibi çok sevilen gruplar ve Hayko Cepkin ya da Ceylan Ertem gibi yine çok sevilen şarkıcıların konserleri oluyor.

Bukupon:

bu kupon bilet sorgulama

Bukupon.com, içerisinde bulunan biletlerle birlikte Biletix’i aratmıyor gibi görünüyor. Bukupon, bahsettiğimiz bilet bolluğunu İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir illerinde daha çok hissettiriyor. Ancak başka şehirlerde yararlanılabilecek fırsatlara da “Diğer Şehirler” seçeneğiyle ulaşılabiliyor.

Peki Bukupon fırsatlarında ne tür etkinliklere odaklanıyor? Konser ve sinema gibi tahmin edilebilecek türden etkinliklerden tutun, kahve festivallerine kadar geniş bir yelpaze mevcut. Hatta biz bu yazıyı hazırlarken İzmir Coffee Festival 2019 biletleri platformun çok satanlar sekmesinde birinci sıradaydı.

Grupfoni:

fırsat me

Grupfoni, 2010 yılında açılmış bir platform olarak listemizde bulunan fırsat listeleri arasında köklü oluşuyla dikkat çekenlerden. Bulundurduğu şehir çeşitliliğiyle de yalnızca büyük şehirlerden oluşmayan bir müşteri kitlesine sahip. Ancak tabii ki Grupfoni de Bursa, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde daha aktif.

Gelelim ne gibi fırsatlara erişebileceğinize. Grupfoni, tatil ve yurtdışı turları konusunda oldukça iddialı. Hatta tatil konusunda o kadar iddialı ki, site içerisinde “Havuz Keyfi” isimli bir sekme bile bulunuyor.

Fırsat.me:

firsat.me

Fırsat.me, ana sayfalarında “Şikayet Yönetimi” isimli bir sekme bulundurarak, iletişim konusuna önem gösteren bir platform olmaya çabalıyor. Bunun dışında, hizmet verdiği alanları kısaca listeleyen türde bir sekme yapısı var. Bu sekmeler arasında Konser, Restaurant ve Güzellik&Bakım tarzında seçenekler bulunuyor.

Fırsat.me için çoğu türden harcamanızda kullanabileceğiniz bir indirim kodu görevi görüyor diyebiliriz. Eğer kullanıcı yorumlarını merak ediyorsanız, Fırsat.me Ekşi Sözlük sayfasında yoğun eleştirilere maruz kalıyor gibi görünse de bazı olumlu yorumlar da mevcut.

Batangemi:

batangemi

Batangemi, listemizde bulunan diğer sitelere oranla daha sade bir arayüze sahip. ancak bu sizi yanıltmasın. Çünkü Batangemi iyi fırsatlar bulabileceğiniz bir platform. Örneğin doğru anda yaptığınız bir ürün kontrolünde rahatlıkla yüzde elli civarında indirimler almanız mümkün.

Ürünler almak diyoruz çünkü Batangemi listemizde bulunan diğer sitelerden farklı olarak etkinliklere değil, alışverişe odaklanıyor. Sitenin sloganı olan “günlük fırsat sitesi” düşüncesini de sonuna kadar gösteriyor. Her gün yeni fırsatlar ekleniyor ve yeni indirimler uygulanıyor. Son olarak, Batangemi şikayet durumlarında yüksek bir memnuniyet oranına sahip.

Şehrikeyif:

şehrikeyif

Şehrikeyif, Kıbrıs turları gibi etkinliklerle birlikte tatil ve şehir turları üzerine odaklanıyor. Bu etkinlikler arasında serpme kahvaltı eşliğinde İstanbul Boğazı turu ya da Ağva’da bir mekanda balık menüsü bulunuyor. Şehir kapsamı olarak bakıldığı zaman da İzmir ve İstanbul çoğunlukta gibi görünse de, Şehrikeyif Sakarya-Karasu gibi tatil yerlerini de es geçmiyor.

Fırsatlar yalnızca tatil üzerine gibi bir algı da oluşmasın. Yalnızca çoğunluğu tatil üzerine. Örneğin, Şehrikeyif üzerinden indirimle İsfanbul AVM’de Laser Tag oynayabiliyorsunuz.  Son olarak, “Şehirden Kaçış” ismi altında İstanbul’da uzak yerlerde bulunan otellere uygun fiyatlı rezervasyonlar yapabiliyorsunuz.

Grupanya benzeri fırsat sitelerini sıraladığımız yazımızın sonuna geldik. Bu gibi fırsat siteleri her ne kadar tatil odaklı gibi görünüyor olsa da içlerinde çok çeşitli etkinliklere indirimli biletler bulmak mümkün. Dileriz indirimli fırsatlardan yararlanmanızda yardımı dokunacak bir yazı olmuştur.

20
7
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
20
7
4
3
1