Galatasaray-PSV Maçında Yayının Sürekli Takılması, Seyircileri Çileden Çıkardı: İşte Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

107
22
2
2
2
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi eleme maçlarında Hollanda ekibi PSV'ye konuk olduğu maçın yayınının sürekli olarak donması kullanıcıları çileden çıkardı. Bir süre sonraysa yayın tamamen kesildi.

Türkiye'nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray, bugün Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu ilk maçında Hollanda ekibi PSV Eindhoven'a konuk oluyor. Türkiye saatiyle 22.00'de başlayan maç, TV8 ekranlarında şifresiz olarak yayınlanıyor ancak yayının sürekli takılması izleyicileri çileden çıkarmış durumda.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital içerik platformu Exxen, geçtiğimiz dönemlerde UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin Türkiye'deki yayın haklarını satın almıştı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamadaysa ücretlerin 25 TL'den başlayacağını duyurarak herkesin uygun fiyata maç izleyebileceğini söylemişti.

Yayın sürekli donuyor, hatta kesiliyor:

Saat 22.00'de başlayan PSV-Galatasaray maçı, ilk dakikasından beri sürekli donuyor. Yaşanan bu takılma ve donmalar üzerine isyan eden izleyiciler, sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdi. Birçok izleyici TV8'e isyan ederken sunucunun belirttiğine göre sorun, Hollanda merkezli ana yayından kaynaklanıyor.

Takılma ve donmaların giderek artmasının ardından yayın az önce tamamen kesildi. Ekrana bırakılan nottaysa "Teknik bir arızadan dolayı yayınımız birazdan devam edecektir…" ifadeleri yer aldı.

Sorunun saha kenarındaki reklamlardan kaynaklandığı açıklandı:

Spikerin ikinci yarı başında yaptığı açıklamalara göre donma ve takılma sorunları, aslında gerçekte orada olmayan sanal reklamlardan kaynaklanıyordu. Bu reklamlarda ise ülkemizde yasal olmayan bahis sitelerinin tanıtımı yer alıyordu. Bu reklamlar kaldırılıp yerine sahadaki orijinal reklamlar gösterilmeye başlanınca sorun da düzeldi. "Peki, bu nasıl oluyor?" derseniz de hemen alttaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

İşte yaşanan takılma sorunlarına sosyal medyadan gelen tepkiler

107
22
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
107
22
2
2
2