Huawei, HarmonyOS'un Gelecekteki Tarihsel Sürecini Açıkladı

19
18
3
2
1
Google'ın Android işletim sistemine alternatif olarak geliştirdiği HarmonyOS'u tanıttı. Şimdi yapılan açıklamalarlaysa bu işletim sisteminin tarihsel süreci belli oldu.

ABD'nin yaptırımları altındaki Huawei'nin Geliştirici Konferansı bugün itibarıyla başladı. Dev şirket, hafta sonu boyunca yeni ürünlerini duyuracak. Etkinlikler kapsamında Huawei'nin yeni işletim sistemi HarmonyOS ve şirketin akıllı telefonlarında kullanılacak olan Android tabanlı arayüzü EMUI 10'un tanıtımları yapılmış durumda. 

Etkinliklerde HarmonyOS'un kullanılacağı ilk ürünün bir akıllı ekran olacağı açıklandı. Aslında bu bilgi daha önceki dönemlerde de ortaya çıkmıştı ancak Huawei'nin açıklamalarıyla birlikte resmileşmiş oldu. Şimdiyse Honor Smart Screen olarak piyasaya sürülecek olan HarmonyOS işletim sistemli ilk ürünün, yarın tanıtılacağı açıklandı. 

harmonyOS

Yapılan açıklamalara göre HarmonyOS 1.0'ın piyasaya sürülme tarihi 10 Ağustos olmuş olacak. Bir yıl sonra ise HarmonyOS 2.0 piyasaya sürülecek ve bu sürüm otomobil entegrasyonları, akıllı saatler ve akıllı bileklikler gibi ürünlerle birlikte gelecek. Ayrıca HarmonyOS 2.0'ın, bu süreçte gerekli olan performans iyileştirmeleri de yapılacak.

2021 yılına gelindiğinde ise HarmonyOS'un 3.0 sürümü piyasaya sürülecek ve bu sürümle birlikte HarmonyOS, yeni ürünlerden ziyade donanım ve yazılım iş birliği yoluna girecek. Duyurular arası süreçte HarmonyOS için geliştirilme süreci devam edecek ve işletim sistemi için ara sürümler kullanıcılara sunulacak.

Kaynak : https://www.huaweicentral.com/hongmeng-os-1-0-will-be-unveiled-on-august-10-version-2-0-next-year-and-so-on/
19
18
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
19
18
3
2
1