• Anasayfa
  • Yaşam
  • İki Öğretim Üyesi Meth Ürettikleri İçin Gözaltına Alındı

Breaking Bad Gerçek Oldu: İki Öğretim Üyesi Meth Ürettikleri İddiasıyla Tutuklandı

57
12
4
4
4
ABD’deki bir üniversiteki iki kimya öğretim üyesi, polis tarafından meth ürettikleri gerekçesiyle gözaltına alındılar. İki bilim insanının çalıştığı laboratuvarda yapılan araştırmada, meth üretmekte kullanılan kimyasallar bulundu.

Breaking Bad dizisinde, para kazanmak için uyuşturucu bir madde olan meth üreten bir kimya öğretmeninin hikayesini beş sezon boyunca izledik. Şimdi de Breaking Bad’in gerçek hayattaki yansıması ile karşı karşıyayız. Arkansas’taki Henderson Eyalet Üniversitesi’nden iki kimya öğretim üyesi, polis tarafından metamfetamin ürettikleri iddiası ile gözaltına alındılar.

Arkansas Eyalet Üniversitesi’nde görevli 45 yaşındaki Terry Bateman ve 40 yaşındaki Bradley Rowland isimli iki kimya öğretim üyesi, çalışma yürüttükleri laboratuvar hakkında gelen kokular nedeniyle şikayet edildiler. Koku şikayetinin üzerine polis laboratuvarda araştırma gerçekleştirdi.

metamfetamin

Polis tarafından iki öğretim üyesinin izinli olduğu, 11 Ekim’de laboratuvarda yapılan araştırmada yüksek oranda benzil klorürü elde edildiği açıklandı. Benzil klorür, metamfetamin(meth) üretiminde kullanılan kimyasal bir madde. 

Laboratuvarda yapılan araştırmanın ardından iki öğretim üyesi Clark Count Şerif Ofisi görevlileri tarafından gözaltına alındılar. Şerif ofisinden yapılan açıklamada iki öğretim üyesi hakkında soruşturmanın devam ettiği açıklandı. 

Kaynak : https://www.nbcnews.com/news/us-news/two-chemistry-professors-arrested-allegedly-making-meth-arkansas-university-n1084371
57
12
4
4
4
Emoji İle Tepki Ver
57
12
4
4
4