İnternet Dünyasının Bir Dakikasında Neler Olduğunu Gösteren Grafik

45
4
4
2
1
Bu yıl yedinci kez yayımlanan bir rapor, bir dakika içerisindeki internet aktivitelerini gösteriyor. 2019 yılı için yayımlanan rapora göre kullanım artışının en yüksek olduğu uygulamalar Netflix ve Uber. Bu iki platformun da kullanım alanındaki artış yüzde 600 seviyelerinde.

ABD merkezli bir bulut yazılım şirketi olan Domo, her yıl bir rapor yayımlıyor. Yayımlanan rapor, internet aleminin bir dakikasında neler olduğunu gözler önüne seriyor. Yayımlanan rapora göre son bir yılda internet üzerinden yapılan işlemler, dakikada yüzde 9 oranında artış göstermiş durumda. Bu da internet kullanımının son bir yıl içerisinde biraz daha arttığını gösteriyor.

Domo, bu raporunu yedinci kez yayımlıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirketin CEO'su Josh James, rapora göre bazı uygulamaların popülaritesinin düştüğünün gözlemlenmesine rağmen, internetin her geçen gün daha fazla kullanıldığını söyledi. 

İşte, bu yıl yedincisi yayımlanan internet dünyasının bir dakikalık işlemleri raporu:

internet

Geçtiğimiz yıla oranla 2019 yılının parlayan yıldızının Netflix olduğunu açıklamak gerekiyor. 2018 yılına göre kullanım oranı yüzde 614 oranında artan Netflix platformunda, bir dakika içerisinde 694.444 saatlik yayın gösteriliyor.

2019 yılının parlayan yıldızlarından bir diğeri ise Uber. Geçtiğimiz yıla oranla kullanım oranı yüzde 603 artan Uber'de, bir dakika içerisinde 9.772 yolculuk yapılıyor.

Domo'nun verilerine göre ayrıca her dakika 511 bin tweet atıyoruz, Instagram'da ise 55.140 gönderi paylaşıyoruz. Instagram'ın kullanım sıklığı, 2018 yılına göre yüzde 12'lik artış görülüyor. 

Araştırmanın dikkat çekici sonuçlarından bir tanesi de internet kullanımı. Rapora göre sadece ABD'de bir dakika içerisinde 4.416.000 gigabayt internet tüketiliyor. Bu değer, geçtiğimiz yıla göre internet kullanımının yüzde 41 arttığını gösteriyor. Bu istatistiği dünya geneline vurduğumuz zamansa bir dakika içerisindeki internet tüketiminin bir hayli yüksek olduğunu anlamak mümkün.

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte popüler uygulamaların da kullanımlarında artışlar gözleniyor. Ancak e-posta gönderimlerinin oranının 2014 yılına göre yüzde 8 oranında azaldığını görmek mümkün. Dünya genelinde bir dakika içerisinde gönderilen e-postaların sayısı ise 188 milyon civarında.

Domo'nun yayımlamış olduğu bu raporun PDF şekline erişmek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2019/07/data-never-sleeps-7-infographic.html
45
4
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
45
4
4
2
1