• Anasayfa
  • Sinema
  • James Cameron, Avengers: Endgame'in Rekorundan Memnun

James Cameron, Avengers: Endgame’in Avatar’ın Rekorunu Kırmasından Memnun

29
6
6
4
2
James Cameron’un Avatar filmi, Avengers: Endgame öncesinde tüm zamanların en çok gişe yapan filmi konumunda bulunuyordu. Cameron, filminin rekorunun kırılmış olmasından memnun.

Avatar, 2009 yılında vizyona girdiğinde dünyayı kasıp kavurdu ve oldukça ciddi bir gişe hasılatına ulaştı. Bu rekor, 10 yıl sonra Avengers: Endgame tarafından kırıldı.

James Cameron, Avatar’dan önce de Titanic filmini çekmişti. Rekorları tarihe gömülen Cameron, beklenenin aksine bu durumdan dolayı mutsuz değil.

Deadline’a konuşan yönetmen, Endgame’in performansının kendisine Avatar’ın devamını planladığı süreçte umut verdiğini söyledi. 

avatar

Rekorla ilgili konuşurken “Bana çok umut verdi. Avengers: Endgame insanların hala sinemaya gitmeyi istediğinin net bir kanıtı” diyen Cameron, “Avatar 2 ve Avatar 3’ü planlarken beni en çok korkutan şey piyasanın, artık insanların bir grup yabancıyla karanlık bir odada oturup bir şeyler izlemek için o kadar da heyecanlanmayacağı şekilde değişmiş olmasıydı” açıklamasını yaptı. 

Avatar 2 filmi, 2021 yılında vizyona girecek. Avatar 3’ün planlanan çıkış tarihi ise 2023 olarak belirtildi. Bu iki filmden sonra, Avatar serisini toplamda beş filme çıkaracak iki yapım daha gelecek. Bu filmlerin kaderi, Avatar 2 ve Avatar 3’ün gişedeki başarısına göre belli olacak.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/james-cameron-avatar-avengers-endgame-box-office-record-a9101866.html
29
6
6
4
2
Emoji İle Tepki Ver
29
6
6
4
2