Joker Filmi Gişede Warner Bros’un Yüzünü Güldürüyor

74
5
3
2
2
Joker filminin küresel çaptaki gişe hasılatı şimdiden 350 milyon dolara yaklaşmış durumda. Warner Bros bu durumdan çok memnun durumda ve herkes, Joker’in ne kadar izleneceğini merak ediyor.

Bu yıl sinema açısından çok ilginç geçiyor. Çok tutacağına kesin gözüyle bakılan markaların filmleri, örneğin Lego Movie 2 ve Godzilla: King of Monsters gibi yapımlar beklenen seviyenin çok altında kaldı. 

Yılın sonunda gelen ve bir süper kahraman filminden daha farklı bir yapıya sahip olan Joker filmi, büyük tartışmalarla beraber gündeme geldi. R yani yetişkinler için olarak sınıflandırılan film büyük ilgi görüyor. 

joker

Joker, pazar günü rakamları göz önüne alındığında tüm zamanların en çok gişe yapan 4. R puanlı filmi oldu. Bu alanda ilk üç sırada Deadpool, Deadpool 2 ve The Passion of the Christ yer alıyor. Perşembe günlerine bakıldığında ise Joker, gişede 2. sırada yer alıyor (zirvede Django Unchained var). Açılış günlerini hesaba katmadığımızda ise çarşamba günü gişeleri kıyaslandığında en yüksek gişeye ulaşan 2. R puanlı filmi de Joker.

Bu açıdan bakıldığında, Todd Phillips’in 60 milyon dolara mal olan filmi, ABD içinde 135 milyon dolara ulaştı. Film, 38,7/61,3 ABD içi/ABD dışı oranını devam ettirmesi durumunda film 350 milyon dolara merdiven dayayacak. Bu da Shazam! (364 milyon dolar), The Nun (366 milyon dolar) gibi filmleri geride bırakacağını ve haftasonuna 400 milyon dolar ile gideceğini gösteriyor. It Chapter Two ise 437 milyon dolarda. Muhtemelen film, Warner Bros’un bu yıl en çok gişe yapan filmi olacak. 

joker

Öte yandan bu yıl, beklenmedik ancak başarılı filmlere de ev sahipliği yaptı. Ready Player one, The Meg, A Star Is Born gibi filmler bir seri yaratsın diye çekilmediler ancak gişe başarıları stüdyoların fikrini değiştirecek gibi gözüküyor. 

Joker filmi, önümüzdeki hafta açılış haftasında 25 milyon doları bulması beklenen iki filmle karşı karşıya gelecek. Bu filmlerden ilki Gemini Man, diğeri de Addams Family olacak. Daha önceki R puanlı filmler olan Venom ve Deadpool gibi yapımlar, ilk haftadan sonra %56 düşüş yaşamıştı. Diğer solo filmler de ikinci hafta düşüş yaşayıp sonraki ay içerisinde toparlanmıştı. Böyle giderse Joker, Ekim ayında vizyona giren filmler arasında gişede en yüksek başarıya ulaşan film olacak. 

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/10/10/joker-box-office-350m-maleficent-terminator-joaquin-phoenix-todd-phillips-venom-deadpool-logan-dc-films-meg-lady-gaga-warner-bros/#4f5b3fcf3e84
74
5
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
74
5
3
2
2