• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kastamonu’da Eski Yolcu Uçağı Kıraathaneye Dönüştürüldü

Kastamonu’da Eski Yolcu Uçağı Millet Kıraathanesine Dönüştürüldü

114
67
16
5
1
İstanbul’da hurdaya çıkarılan Boeing 737 tipi uçağını satın alarak millet kıraathanesine getiren Kastamonu Belediyesi, ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi topladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve birçok kesim tarafından tepki gösterilen ‘Millet Kıraathanesi’ projesi, Kastamonu Belediyesi tarafından hayata geçirildi. İstanbul’da hurdaya çıkan ve eski bir yolcu uçağı olduğu belirtilen Boeing 737, Kastamonu Millet Kıraathanesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Uçuş ömrünü tamamladığı için İstanbul’da satışa çıkarılan yolcu uçağı, Kastamonu Belediyesi tarafından alınmasıyla, parçalara ayrılarak tırlara yüklendi ve Kastamonu’ya taşındı. Boş bir alanda lego gibi birleştirilen uçak parçaları, sonrasında monte edildi ve Millet Kıraathanesi olarak ziyarete açıldı. Vatandaşlar tarafından ilgi gören uçak, öğrenciler tarafından da ziyaret edildi.

Hem yerel hem de ulusal gazeteciler tarafından ziyaret edilen uçağın içerisinde, seçim vaadinde de olduğu gibi çay ve kek eşliğinde kitap okundu. Buna ek olarak oyunda oynanacak alanlar bulunan Millet Kıraathanesi’nin, sosyalleşme anlamında etkili olacağı düşünülüyor.

Uçağın Millet Kıraathanesine dönüştürülmesi hakkında açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ailelerin bu alan sayesinde birlikte sosyalleşebileceğini buna ek olarak da havacılığa olan ilginin artacağını belirtti.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/dev-yolcu-ucagi-millet-gundem-2710222/
114
67
16
5
1
Emoji İle Tepki Ver
114
67
16
5
1