• Anasayfa
  • Yaşam
  • Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüler, Manevi Tazminat Ödeyecek

Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüler, Artık Manevi Tazminat Ödeyecekler

40
11
3
2
0
Mahkemeye taşınan bir vakada, sürücünün kırmızı ışıkta geçtiği için manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde ebe olarak görev yapan bir kadına kırmızı ışıkta geçen dikkatsiz bir sürücü çarptı. Hayati tehlikeyle hastaneye kaldırılan sağlık görevlisinin kafatasında ve kalçasının sol uyruk kemiklerinde çok parçalı kemik kırıkları, vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve kesikler olduğu tespit edildi.

Birçok operasyon geçiren ebe, 8 ay boyunca işine devam edemedi. Bunun üzerine 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açan kadın, 10 bin TL maddi ve çektiği üzüntüler sebebiyle 75 bin TL de manevi tazminat talep etti. Davacı, yargılama sırasında maddi tazminat talebinden vazgeçse de manevi tazminat talebini sürdürdü.

Dava dün itibarı ile son buldu: Diğer vakalara emsal olacak bir şekilde; hakim, kırmızı ışıkta geçen şoförün 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti. Bu vesileyle önümüzdeki dönemde trafik cezalarının basit vakalar olmasının da önüne geçilmiş olabilir.

Daha önce başınızdan bu şekilde bir talihsiz olay geçtiyse trafik kazası tazminatı ile alakalı detaylı bilgi için buradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/kirmizi-isikta-gecen-surucu-tazminat-odeyecek-2524580/
40
11
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
40
11
3
2
0