Letgo, Ekspertiz Şirketi Pilot Garage'a Ortak Oldu: Tamam da Niye?

4
1
1
0
0
İkinci el alışveriş platformu Letgo, otomobil bölümü Otoplus için yeni bir iş birliği duyurdu. Pilot Garage isimli ekspertiz şirketinin yüzde 25'ini satın aldığını açıklayan Letgo Otoplus, bu sayede kullanıcılara daha iyi hizmet sunulacağını duyurdu.

Türkiye'de oldukça popüler bir ikinci el alışveriş uygulaması olan Letgo, bugün gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni bir iş birliği duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Letgo'nun ikinci el otomobil bölümü "Otoplus", artık Pilot Garage isimli ekspertiz şirketinin desteğiyle hizmet verecek. Letgo, bu iş birliği için Pilot Garage'ın yüzde 25'ini Otoplus bünyesine katmış durumda.

10 yıldır ekspertiz sektöründe hizmet veren Pilot Garage, bu süreçte 10 milyon civarı otomobil için ekspertiz işlemi gerçekleştirdi. Türkiye genelinde 300 civarı bayisi bulunan şirket, bu sayıyı 400'e çıkarma hedefine sahipti. Letgo'nun satın alma hamlesi, Pilot Garage'ın amaçlarına ulaşmasında yardımcı olacak gibi görünüyor.

Letgo'dan araba satın alan tüketicinin işi kolaylaşacak

Letgo Otoplus

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, bu iş birliğinin tüketiciye nasıl yansıyacağı da anlatıldı. Zaten bir süredir dirsek teması halinde olduklarından bahseden Otoplus ve Pilot Garage yetkilileri, bu iş birliği ile kullanıcılara çok daha iyi bir şekilde hizmet verileceğini, ikinci el otomobil satın almak isteyenlerin kafalarındaki soru işaretlerinin giderileceğini anlattılar. Ancak yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verilmedi.

Letgo Otoplus yetkilileri, tam anlamıyla uzman olmadıkları bir alanda güvenli bir şekilde ilerlemek istiyor gibi görünüyorlar. Zira yapılan açıklamalara göre Pilot Garage'ın yüzde 25'inin satın alınması da bu stratejinin bir sonucu. Letgo, işlerini büyüttükçe ve bu alanda deneyim kazandıkça, Pilot Garage'ın daha büyük bir bölümüne sahip olmak için harekete geçebileceğini söylüyor.

4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0