LG’nin Deneyimli İsmi, Markanın Türkiye Başkanı Olarak Göreve Başladı

6
2
0
0
0
Güney Koreli teknoloji devi LG'nin Türkiye operasyonlarının başına şirketin deneyimli ismi Dustin Lee'nin geçtiği açıklandı. Lee Türkiye'de projeleri ve Türk kültürü hakkında da açıklama yaptı.

Ülkemizde özellikle ürettiği televizyonları, ev aletleri ve beyaz eşyalarıyla bilinen LG, bir dönemin en başarılı telefon üreticileri arasında parmakla gösteriliyordu. Daha sonra sektördeki rekabete dayanamayan marka, geçtiğimiz yıl akıllı telefon üretimini sonlandırdığını açıklamıştı.

Öte yandan markanın Türkiye tarafındaysa beyaz eşyalar ve ev aletleri konusunda LG büyük bir ilgi görüyor. Bu nedenle marka da ülkemize yatırımlar yaparak Türk kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor.

LG Türkiye’nin yeni başkanı belli oldu

LG Türkiye tarafından yapılan açıklamada LG Türkiye’nin başına Dustin Lee’nin getirildiğini duyurdu. 20 yılı aşkın süredir LG bünyesinde küresel satış ve pazarlama deneyimine sahip olan Lee, özellikle ABD ve Asya pazarı konusundaki tecrübeleriyle şirketin önemli isimlerden birisi. Seul Devlet Üniversitesinden mezun olan Lee, şirket içinde ve dışında hem çalışanlarla hem de müşterilerle yakın ilişkiler kuran bir yönetici olarak biliniyor.

Ocak ayından itibaren LG’nin Türkiye Başkanı olarak görevine başlayan Dustin Lee, ülkemizde pazara güven duyduğunu büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu belirtiyor. “Kullanıcılara ‘daha iyi bir yaşam’ sunmayı amaçlayan tüketici deneyimi odaklı ürünlerimizi, yatırımcılarımız ve satış kanallarımız aracılığı ile Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz. Başta beyaz eşya, iklimlendirme, TV ve ev eğlence sistemleri alanındaki ürünlerimizle, Türk pazarına en yeni teknolojilerimizi sunacağız” ifadelerini kullanan Lee ayrıca Türk kültürünün zenginliğinden etkilendiğini de şu sözleriyle belirtiyor, “Köklü tarihe ve zengin kültüre sahip modern Türk toplumunu daha yakından tanımak ve bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. LG Electronics’in Türkiye’deki tüketicilerine markamıza bağlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. İş ortaklarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çalışmalar tüketicilerimizle aramızdaki bağı daha da sağlamlaştıracak.”

Dustin Lee’nin LG Türkiye’nin başına geçmesinin ardından şirketin ülkemizde ne gibi adımlar atacağıysa merak konusu.

6
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
0
0
0