Markaların NFT Savaşları Başlıyor: Coca-Cola, İlk NFT’sini Satışa Çıkarıyor

20
4
2
1
0
Dünyaca ünlü içecek üreticisi Coca-Cola, hazırladığı NFT ile kripto dünyasına giriş yapmayı planlıyor. Markanın NFT’sinin rekor fiyata satılması bekleniyor.

Coca-Cola, içeceklerinin yanında toplanabilir ürünleriyle de ünlü bir marka. Ülkemizde de bir zamanlar, bardak, tabak ve oyuncak ayı gibi ürünler satan Coca-Cola, sonunda NFT pazarına da girdi. Markanın NFT ürününe ilgi oldukça fazla.

Atlanta’lı meşhur içecek üreticisi, yıllarca müşterilerine sunduğu toplanabilir ürünlerin ardından, şimdi de NFT’lerini satışa sundu. Yakın zamanda diğer ünlü markalarında NFT üretme ihtimali var.

İşte Coca-Cola’nın satışa sunduğu NFT

Coca-Cola'nın NFT'si

Dünyaca ünlü içecek üreticisi, 4 adet NFT’yi satışa sundu. Fakat bu 4 NFT aslında tek bir parça ve hepsi bir arada satılıyor. Pringles ve Superplastic’in ardından Coca-Cola’nın da NFT pazarına girmesi, büyük markaların ilgisini çekiyor. Yakın zamanda giyimden otomotive hatta eğlence sektöründeki şirketlerin bile NFT üretmeleri ve satışa sunmaları bekleniyor.

Coca-Cola, bu NFT için Tafi isimli şirket ile anlaştı. Tafi, Utah’ta bulunan ve siparişe göre dijital avatarlar ve dijital içerikler üreten bir şirket. Coca-Cola ile anlaşan bu şirket, markanın 1956 model içecek otomatının ve diğer ürünlerin dijital versiyonlarını tasarladı.

NFT’nin rekor fiyata satılması bekleniyor

Dünyanın en büyük içecek markalarından birisi olan Coca-Cola henüz satışa sunmadan bile NFT’si ile bütün ilgiyi üzerine toplamış durumda. NFT’lere meraklı pek çok insan, bu NFT’nin rekor fiyata satılmasını bekliyor.

Coca-Cola, yıllar boyunca sattığı ürünler ile oldukça ilgi çekmeyi başardı. Uygun fiyatlı ya da promosyon amaçlı ürünlerinin dışında, binlerce dolarlık özel üretim ürünlerde satan marka. Hem NFT severler hem de markanın hayranları, Coca-Cola’nın bu NFT ürününün satışa çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor.

NFT, 2 Ağustos tarihinden OpenSea isimli NFT marketinde açık arttırma usulünde satışa sunulacak.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/martyswant/2021/07/28/as-coca-cola-auctions-its-first-nft-more-brands-are-entering-the-metaverse/?sh=23fbcf8a1051
20
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
20
4
2
1
0