• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes-Benz, Ultra Lüks Maybach GLS 600 Modelini Tanıttı

Mercedes-Benz, Ultra Lüks Maybach GLS 600 Modelini Tanıttı

99
19
9
7
3
Mercedes-Benz’in ultra lüks modellerini ürettiği Mercedes-Maybach markası altında yeni bir SUV modeli tanıtıldı. Şirketin bir süredir üstünde çalıştığı Mercedes-Maybach GLS 600, sonunda tüm detaylarıyla ortaya çıktı.

Aslen 1926’da kurulan ve merkezi Almanya olan otomotiv şirketi Mercedes-Benz, hâlihazırda hem lüks hem de spor otomobiller üretiyor ancak şirket, ultra lüks modellerini Maybach markası altında piyasaya sürüyor. Daha önce birçok kez gördüğümüz Mercedes-Maybach S serisi otomobillerin yanına artık bir seri daha eklendi.

Mercedes Benz, bugün yeni ultra lüks SUV modeli olan Mercedes-Maybach GLS 600 modelini tanıttı. Enfes bir tasarıma sahip olan Mercedes Maybach GLS 600, bu zamana kadar sınıfında çıkmış tüm SUV modellerinden daha lüks bir yapıya sahip gibi duruyor. Otomobil üreticisi, ilk defa 4,0 litrelik V8 çift turbo motorunun yanına 48 voltluk EQ Boost desteği ekledi.

Maybach GLS 600, lüksü arşa çıkaran tasarım öğelerine sahip:

Mercedes Maybach GLS 600

Ultra lüks Mercedes-Maybach GLS 600 modelinin ön kısmındaki ızgaralar tamamen krom detaylarla süslenmiş. Bunun yanı sıra otomobilin yan camlarının ve kapılarının çevrelerinde de krom detaylar bulunuyor. Çift renkli bir dış kaplamaya sahip olan Mercedes-Maybach GLS 600, 8 farklı renk kombinasyonuna sahip.

Otomobilin yanında, kapı açıldığı zaman otomatik olarak açılan bir basamak bulunuyor. Bu basamaklar, tamamen alüminyum kaplı ve kaymayı önlüyor. Basamaklar, bu şekilde araca hem lüks bir görüntü katmış oluyor hem de araca binilmesini kolaylaştırıyor. Yeni Mayback GLS modelinde, elektrikli bir şekilde kontrol edilebilen bir sunroof da bulunuyor.

Mercedes Maybach GLS 600

Otomobilde ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar bulunuyor ve bu koltuklarda masaj özelliği de var. Farklı renklere sahip olan koltuklar, gergin bir yapıyla gelseler de oldukça yumuşak bir his sağlıyor.

Maybach GLS 600'de otomatik olarak hava sirkülasyonu oluşturacak sistemler yer alıyor:

Mercedes Maybach GLS 600

Maybach GLS 600’ün GPS sistemi bir tünelin yaklaştığını rapor ederse veya otomobilin sistemi kötü bir hava kalitesi tespit ederse, otomatik olarak hava sirkülasyonu modu açılıyor ve otomobilin camları kapatılıyor.

Bunun yanı sıra otomobilin iç kısımlarında LED paneller bulunuyor ve bu paneller 64 farklı renk sağlayabiliyor. Bu LED paneller, otomobilin koltuklarında, arka konsolda ve tavanda olmak üzere üç farklı yerde konumlandırılmış durumda.

Maybach GLS 600 teknik özellikleri:

Mercedes Maybach GLS 600

Mercedes-Maybach GLS 600, ilgi çekici lüks tasarımının yanı sıra güçlü donanım özelliklerine de sahip. 550 beygir gücüne sahip olan V8 4,0 litrelik bir motordan gücünü alan GLS 600, 0’dan 100 km/sa hıza yaklaşık 4,8 saniyede çıkıyor. 550 beygirlik motora ise 48 voltluk EQ Boost sistemi destek oluyor ve gerekli zamanlarda motora 21 beygirlik bir katkı sağlıyor.

Otomobilin fiyat etiketi ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da 2020 senesinin ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri pazarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ultra lüks kategorisine bir SUV modeli ekleyen Mercedes, bu alanda kendini yeterince kanıtlamış gibi gözüküyor.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/mercedes-benz-unveils-mercedes-maybach-gls-luxury-suv-2019-11#the-energizing-package-includes-comfort-systems-with-ambient-lighting-music-massages-and-multiple-10-minute-long-feel-good-programs-these-can-be-further-optimize
99
19
9
7
3
Emoji İle Tepki Ver
99
19
9
7
3