Netflix'te Yayınlanan En İyi 9 Fantastik Film

31
4
4
3
2
Netflix yalnızca 'Netflix Originals' içerikleri ile değil, yayınladığı pek çok bağımsız film, belgesel ve dizi ile de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Netflix kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor ve aslında sunulan hizmet düşünüldüğünde bu hızlı ilerlemeye şaşırmak çok da mantıklı değil. Yüzlerce film, dizi ve belgesel seçeneği ve bu içerikleri 4K izleyebilme şansı, sanırım Netflix'in bu kadar popüler olabilmesinin en önemli sebeplerinden biri. Tabii ki son birkaç senedir ard arda pek çok başarılı dizinin sunulması da platformun dikkat çekmesini sağladı. Fakat şu an konumuz dizilerden ziyade, Netflix'te yayınlanan ve her biri oldukça başarılı olan fantastik filmler.

King Kong (2005)

King Kong'un 2005 senesinde yayınlanan ve oldukça başarılı bulunan bu versiyonu Netflix'de mevcut. Eğer Peter Jackson'ın yönettiği bu başarılı yapımı henüz izlemediyseniz, Netflix üzerinden göz atabilirsiniz.

Beauty And The Beast (2014)

Güzel ve Çirkin masalının beyaz perdeye uyarlanmış versiyonları arasında en çok sevilenlerden olan film, başarılı hikaye anlatımı ve fantastik ögeleri ile de hayli dikkat çekmişti. Eğer masalları ekranlarda görmeyi seviyorsanız ve romatizmle de aranız iyiyse, Beauty And The Beast sizin için iyi bir öneri olabilir.

Pete's Dragon (2016)

Bir ejderha ile ufak bir çocuğun enteresan dostluğunu anlatan bu başarılı yapım da aslında bir yeniden çekim. Ancak sanırım bu yenilik, en memnun edici yeniden çekimlerden biri olabilir çünkü filmin ilk versiyonu 1977 senesinde çekilmiş ve 2016 versiyonu ile görsel olarak çok daha başarılı ve doyurucu bir hale gelmiş durumda.

Tale of Tales (2016)

Duyduğumuz pek çok masal ögesinin bambaşka ve çok daha ürkütücü bir dille anlatılması sonucu ortaya çıkmış olan Tale of Tales, fantastik sinemadan keyif alan herkesi tatmin edebilecek bir yapım.

Baahubali: The Beginning (2015)

Baahubali: The Beginning, iki kardeşin antik bir uygarlığın tahtı için giriştikleri mücdeleyi anlatan enteresan bir yapım. İçerdiği savaş sahneleri ve şaşırtıcı fantastik ögeler sayesinde vizyona girdiği sene oldukça ses getiren yapım, bazı sahneleri ile de Yüzüklerin Efendisi serisi ile kıyaslanmıştı.

Trollhunter (2011)

Trollhunter, popüler olmayı başaramasa da oldukça başarılı bulunan fantastik yapımlardan biri. Dev bir Troll ile bir grup üniversitelinin yollarının ufak bir yanlış anlaşılma sonucu kesişmesi ile yükselen filmin enerjisi, uzun süre düşmüyor. Film aksiyon dışında görsel olarak da oldukça doyurucu.

Mojın: The Lost Legend (2015)

Kayıp antik bir hazine avına çıkan üç hırsızı konu alan film, aslında temelde onlarca kez izlediğimiz 'hazine avı' filmlerine hayli benziyor. Fakat böyle lanetli ve gizemli hazineleri seviyorsanız, filme muhakkak göz atmalısınız.

Solomon Kane (2012)

16. yüzyılda geçen ve şiddete tövbe etmiş bir karakterin şeytani güçlerle mücadelesini anlatan yapım temelde ünlü yazar Robert E. Howard’ın Solomon Kane karakteri üzerinden ilerliyor.

Monster Hunt (2015)

Çıktığı dönemde görsel olarak oldukça başarılı bulunan bu animasyon/canlı aksiyon karışımı yapım, eğer animasyon izlemekten bıkmayanlardansanız ve fantastik filmleri de çok seviyorsanız, şans vermeniz gereken yapımlardan biri.

Kaynak : https://www.polygon.com/2018/6/1/17374190/best-netflix-fantasy-movies
31
4
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
31
4
4
3
2