Nokia, Akıllı Özelliklere Sahip Yeni Router Modeli Beacon 1'i Tanıttı

5
1
1
0
0
Ağ ürünleri sektöründe de aktif bir rol oynayan Nokia, yeni router modeli Beacon 1'i satışa sundu. Cihaz, sahip olduğu yenilikçi özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Akıllı telefon dışındaki pazarlarda da aktif bir rol oynayan Nokia, bir süre önce Withings ile yaptığı ortaklık ile akıllı ev ürünleri üretmeyi planlamış, daha sonra bu plan başarısızlıklarla sonuçlanmıştı. Geçtiğimiz yıl ağ ürünleri üreten bir start-up olan Unium'u satın alan Nokia, Beacon 3 adlı ilk 'mesh router'ını (çoklu router'lardan oluşup belli bir alandaki Wi-Fi bağlantısını en yüksek seviyeye çıkartan sistem) duyurmuştu. Şimdi ise şirket, bu cihazın daha eski bir modeliymiş gibi bir isimlendirmeye sahip Beacon 1'i tanıttı.

Beacon 3'e göre daha şık bir tasarımla gelen Beacon 1, ayrıca eski modeli Beacon 3'ten 70 dolar daha ucuz. Bugün itibariyle satışa sunulan Beacon 1'in fiyatı 129 dolar olarak açıklandı, ayrıca üç adet Beacon 1'i barındıran bundle ise 299 dolardan satışa sunuldu.

nokia beacon 1

Nokia'nın yeni router'ı Beacon 1'in en dikkat çeken yeniliği, "Intelligent Channel Selection" adı verilen akıllı kanal seçimi özelliği. 2,4 ve 5 GHz aralığındaki frekansları analiz ederek kullanım senaryosuna göre en uygun olanın seçilmesini sağlayan özellik, standart router'larda bulunan ve en temiz (parazitsiz) kanalın seçilmesi olayına yeni bir soluk getiriyor. Bu özellik sayesinde temiz görünmesine rağmen güçsüz olan ağlardan kaçınmış oluyorsunuz.

Buna ek olarak Nokia Beacon 1, sahip olduğu köprü özelliği sayesinde mevcut router'larınızla beraber çalışabiliyor. Yani evdeki modeminiz veya router'ınıza bağlanarak access point görevi de görebilen Nokia Beacon 1'in ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/07/10/nokia-unveils-the-beacon-1-mesh-wi-fi-router-that-smartly-ports-to-the-best-wireless-channel/
5
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
0
0