Bugüne Kadarki En İyi Renault Otomobil ‘Austral’ Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Bilmeniz Gereken Her Şey

21
11
5
3
3
Renault'un geçen yıl tanıttığı Austral isimli SUV modeli, 1 Haziran itibarıyla Türkiye'deki resmi satışlarına başlayacak. Peki "bugüne kadarki en iyi Renault" olarak ifade edilen SUV, sürücülere neler sunuyor ve fiyatı ne kadar?

Renault, geçtiğimiz yıl tanıttığı Austral isimli SUV modelini birkaç ay önce Türkiye'de ön sipariş kapsamında satın alınabilir hale getirdi. Artık bu süreç sona erdi ve Renault, resmi satışların 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla başlayacağını duyurdu. Peki bu otomobilin güncel fiyatı ne kadar ve tüketicilere neler vadediyor?

Austral, Renault'un son yıllardaki en dikkat çekici otomobillerinden bir tanesi. Zira Renault, Nissan ve Mitsubishi'nin ortak olarak geliştirdiği CMF-CD isimli bir platform üzerine inşa edilen otomobil, daha ilk aylarında "Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü" listesinde kendisine yer buldu. Ayrıca bu C-SUV, AUTOBEST tarafından "2023 yılının en satın almaya değer otomobili" olarak seçildi. Hal böyle olunca Renault, yeni SUV'unu "bugüne kadarki en iyi Renault" olarak lanse ediyor.

Karşınızda Renault Austral!

Renault Austral

Renault Austral, oldukça şık bir görünüme sahip. Markanın yeni logosuna ev sahipliği yapan SUV, Renault'un yeni nesil araçlarında kullandığı LED far tasarımını bünyesinde barındırıyor. Krom detaylı ızgara ve tamponla donatılan otomobil, daha ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan bir görünüm sunuyor.

Renault Austral arka tasarım

Aracın arka kısmı da en az ön kısım kadar şık. Bagaj kapağını neredeyse tamamen kaplayan aydınlatma ile donatılan Austral, arka kısımda da yeni logoyu barındırıyor. Oldukça şık çizgilere sahip araç, görenlere bir kez daha baktıracak türden.

Renault Austral iç tasarım

Renault Austral'ın iç kısmı da oldukça lüks. Araçtaki 12.3 inç boyutlu gösterge ekranı tamamen dijital olarak tasarlandı ve 3 boyutlu görüntü desteğine sahip. Gösterge ekranıyla aynı panelde bulunan bilgi-eğlence ekranı ise sürücü odaklı bir duruşa sahip. 9 inç büyüklüğündeki bu ekran, eğlence özelliklerine ek olarak, aracın 48 farklı renkte destek veren ambiyans aydınlatmanın ayarlanması gibi teknik özellikler için de kullanılabiliyor.

Renault Austral Türkiye fiyatı

Renault'un yeni SUV'u, yeni nesil teknolojilerle donatıldı. Bu bağlamda; araçta 20 adet sürüş destek sistemi bulunuyor. Bunlardan öne çıkanlar, Aktif Acil Fren Destek Sistemi (yaya ve bisiklet algılamalı), Gelişmiş Şerit Takip Sistemi, Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Güvenli Çıkış Asistanı ve geri görüş kameralı ön, arka ve yan Park Sensörü. Araçtaki Multi-Sense teknolojisi ise eco, comfort ve sport olmak üzere 3 farklı sürüş sistemi için destek sağlıyor. "Perso" isimli dördüncü sürüş modu ise tüm ayarları sürücüye bırakıyor.

Renault

Kaputun altına baktığımızda ise 160 beygir ve 270 Nm tork değeri sunan 12V hafif hibrit motor teknolojisi ile karşılaşıyoruz. Geri kazanım teknolojisine sahip olan Austral, frene basıldığında ortaya çıkan enerji ile aracı şarj edebiliyor. Böylelikle yakıt tüketimi düşürülmüş oluyor.

Renault SUV

İşte tüm bu özelliklerle donatılan bir Renault Austral sahibi olmak isterseniz, 1 milyon 190 bin TL'den başlayan fiyatları gözden çıkarıyor. Satışların 1 Haziran'da başlayacağını yeniden hatırlatalım.

"Austral" ne demek?

21
11
5
3
3
Emoji İle Tepki Ver
21
11
5
3
3