Uykunuz Samsung'a Emanet: One UI 5 Watch ile Samsung Akıllı Saatlere Gelecek Özellikler Belli Oldu

8
1
0
0
0
Samsung, One UI 5 Watch ile akıllı saat kullanıcılarına ulaşacak yeni özellikleri açıkladı. Peki yeni işletim sistemi neler sunacak, hangi modelleri destekleyecek ve ne zaman piyasaya sürülecek?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı saatler için geliştirdiği yeni işletim sistemi "One UI 5 Watch"un (Wear OS 4) ilk detaylarını paylaştı. Şirketin yaptığı açıklamalar, Samsung marka akıllı saat kullanıcılarının bir dizi yenilikle tanışmak üzere olduğunu gözler önüne seriyor. Peki One UI 5 Watch tüketicilere neler sunacak?

Samsung'un internet sitesinde yer alan bilgilere baktığımızda, One UI 5 Watch ile tüketicilerin hemen her alanda yeniliklerle karşılaşacaklarını görüyoruz. Bu bağlamda; uyku takibi, fitness seçenekleri ve kullanıcı güvenliği gibi kategoriler, akıllı saatlere ulaşacak yeni özellikler arasında yer alacak. 

Yeni özelliklere geçmeden önce: Hangi akıllı saatler One UI 5 Watch güncellemesi alacak?

samsung akıllı saat güncelleme

  • Galaxy Watch 4
  • Galaxy Watch 4 Classic
  • Galaxy Watch 5
  • Galaxy Watch 5 Pro
  • Galax Watch 6 (henüz çıkış yapmadı)

One UI 5 Watch ne zaman yayınlanacak?

Samsung, akıllı saatler için hazırladığı yeni işletim sisteminin ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamadı. Ancak beklentiler, Eylül 2023.

One UI 5 Watch (Wear OS 4) özellikleri

Daha kaliteli bir uyku için özel çalışmalar yapıldı

wear os 4

Wear OS 4 güncellemesi alacak Samsung akıllı saatler, kullanıcının daha iyi uyku kalitesini sağlamak için ekstra yardım sağlayacak. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, sadece akıllı saatlerini kullanarak uyku koçlarına ulaşabilecekler. Ayrıca Samsung'un tüm ekosistem ürünleri, artık akıllı saatlerin uyku takip özelliği ile entegre şekilde çalışacak. Böylelikle kullanıcı uykusunun başka bir ürün nedeniyle kesintiye uğramasının önüne geçilecek.

Tüm bunlara ek olarak; Samsung'un yeni güncellemesi ile horlama takibi iyileştirecek. Kullanıcı, uyku düzenine ilişkin yeni bir arayüz görmeye başlayacak. Horlama takibi yapıldığı zaman, horlama sırasında kandaki oksijen miktarının nasıl değiştiği ya da uykunun hangi evresinde olunduğu gibi bilgiler sağlanacak. 

Fitness özellikleri daha detaylı bilgiler sağlayacak

one uı 5 watch

One UI 5 Watch ile fitness özellikleri de iyileştirilecek. Öyle ki kullanıcılar, koşu yaparken anlık durum takibi yapabilecekler. Ayrıca spor yaparken kalp atış hızı da takip edilecek ve bu doğrultuda kullanıcıya koçluk yapılacak. Ve elbette artık çok daha fazla spor aktivitesi için destek sağlanacak. 

Acil durumlar için yepyeni bir SOS sistemi geliyor

samsung

Samsung, akıllı saat kullanıcılarına yepyeni bir SOS sistemi sunacak. Bu yeni sistem, acil durumlarda kullanıcının anında arama yapmasını, konumunu ve tıbbi bilgilerini otomatik olarak göndermesini sağlayacak. Tüm bunlara ek olarak, 55 yaş ve üzeri akıllı saat kullanıcıları için düşme tespit sistemi devreye alınacak. Olur da kullanıcı düşerse, SOS sistemi derhal devreye girecek.

Kaynak : https://r1.community.samsung.com/t5/%EC%9B%A8%EC%96%B4%EB%9F%AC%EB%B8%94-%EC%9B%8C%EC%B9%98-%EB%B2%84%EC%A6%88/%EC%82%BC%EC%84%B1%EC%A0%84%EC%9E%90-%EC%9B%90-ui-5-%EC%9B%8C%EC%B9%98-one-ui-5-watch-%EA%B3%B5%EA%B0%9C/td-p/21942146
8
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
0
0
0