Selfie Merakı, Çinli Milyarderin Canına Mal Oldu

50
23
22
4
3
Özellikle son birkaç yıldır selfie çekmek bizler için alışkanlık haline geldi. Peki ya bu merakın bir cana mal olacağını hiç düşünür müydünüz? Muhtemelen size şaka gibi gelecek olan durum, Çinli milyarderin canına mal oldu.

Kamerası güzel bir telefonunuz ve biraz da fotoğraf çekilme merakınız varsa, galeriniz muhtemelen çekildiğiniz selfieler ile dolup taşıyordur. Oldukça masumane bir aktivite gibi görünen bu merak, Çin’in 4. Büyük şirketi olan HNA Group’un Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Vang Cian’ın ölümüne neden oldu. Fotoğraf çekerken yüksek bir duvardan düşen ve hayatını kaybeden milyarderin ölümü, ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

Fransa’nın güneydoğusundaki Provence bölgesinde yer alan Bonnieux köyünde gerçekleşen olayda, milyarder 15 metre yüksekliğindeki bir duvardan düşerek yaşamını yitirdi. Dünyanın önde gelen şirketlerinin arasında yer alan HNA Group; emlak, havacılık, finans, turizm ve lojistik gibi birçok alanda etkin rol oynuyordu.

Yıllık cirosu 100 milyar euroyu aştığı belirtilen şirketin adeta bel kemiği olan Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Vang Cian’ın yokluğu, yüksek ihtimal şirketin gidişatında da bir süreliğine düşüşe neden olacaktır.

50
23
22
4
3
Emoji İle Tepki Ver
50
23
22
4
3