Google İtiraf Etti: Sızdırılan Arama Algoritması Belgeleri Gerçek Çıktı!

3
2
0
0
0
Google'ın geçtiğimiz günlerde sızdırılan Arama algoritmasının gerçek olduğu açıklandı. Böylelikle Google'ın arama sonuçlarını neye göre sıraladığı gün yüzüne çıkmış oldu.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Google'ın Arama algoritmasının sızdırıldığından bahsetmiştik. O günler iddia kapsamında olan bu sızıntı, Google Arama'nın nasıl çalıştığını ve içeriklerin hangi kıstaslara göre sıralandığını gözler önüne seriyordu.

Bugünse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bir Google sözcüsü, binlerce sayfalık bu sızıntının gerçek olduğunu açıkladı. Bu açıklama önemliydi çünkü Google'ın aslında sıralama konusunda dürüst davranmadığı ve kullanıcı verilerini kullandığı gün yüzüne çıkmış oldu.

Yine de bazı bilinmezler var

Google Arama

Sızdırılan belgeler, Google'ın neyi, nasıl yaptığını tam olarak ortaya koymuyor. Google çalışanları için bilgi deposu niteliğinde olan begelerin güncel olup olmadığı, eğitim amacıyla kullanılıp kullanılmadığı ve Google Arama için ne şekilde kullanıldığı belli değil.

Ancak şu bir gerçek ki ele geçirilen belgeler, SEO, dijital pazarlama ve yayımcılık gibi sektörler için kritik önem arz edecek. Ekipler, artık bu belgelere göre hareket etmeye başlayabilirler. Bunun son kullanıcı cephesinde ne gibi değişikliklere yol açacağını ise zaman gösterecek.

Google'ın sızdırılan algoritmasıyla ilgili detaylı bilgi için:

Kaynak : https://www.theverge.com/2024/5/29/24167407/google-search-algorithm-documents-leak-confirmation
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0