Slack'in Bilgisayar Uygulaması İçin Karanlık Mod Geliyor

4
1
0
0
0
İş hayatında sıklıkla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Slack, bilgisayar uygulaması için karanlık mod getireceğini duyurdu.

Çoğunlukla iş hayatında ve yoğun bir şekilde kullanılmakta olan mesajlaşma uygulaması Slack; Windows, MacOS ve Linux kullanan cihazlar için karanlık mod getirmeye hazırlanıyor. Bir süredir mobil uygulamasında bulunan bu özelliğin en kısa sürede bilgisayar uygulaması için de geleceği açıklandı.

Slack, bir süredir belirli sorunlarla kullanıcılarını rahatsız ediyordu. Kullanıcıların son derece şikayetçi olduğu bu konunu altındaki sebep, kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre ortaya çıktı. Sistem içerisinde karşılaşılan tüm sorunların karanlık mod denemeleri sebebiyle ortaya çıktığı ifade edildi. 

Slack'te karanlık moda nasıl geçilir?

Slack'in yeni karanlık modunu aktif edebilmek için profil resminizin olduğu yere tıklayıp oradan Preferences kısmına girmeniz gerekiyor. Eğer uygulamanın en güncel versiyonuna sahipseniz karşınıza Themes diye bir bölüm çıkacak. Oradan Dark'ı seçerek karanlık modu aktifleştirebilirsiniz. Bir önceki temalar da kullanıma açık. Dilerseniz onları da kullanabilir veya karanlık modla birlikte eklenen yeni temalar ve Sidebar temaları kullanabilir.

Artık hem mobil hem de bilgisayar uygulamalarının birçoğu karanlık moda geçiş yaptı. Bu geçiş yapanlar arasına geç de olsa katılan yeni isim de Slack oluyor.

4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0