Sosyal Medya Kullanıcılarına Müjde: Doğu Ekspresi Seferleri Artırılacak

72
12
6
0
0
Sosyal medyayı etkin kullanan binlerce insanın son dönemde gözdesi olan Doğu Ekspresi, artan yoğun ilgiyi karşılamak için yeni bir trenle sefer sayısını artıracak.

Başta YouTube olmak üzere Instagram, Twitter gibi sosyal medyalarda içerik paylaşımı yapan genç fenomenlerin favori yolculuğu olan Doğu Ekspresi, TCDD’nin yaptığı açıklamaya göre yenilenecek. Normal yolculuk yapmak isteyen insanların bilet bulamamasına sebep olan bu yeni sosyal medya yolculuğu, trenlerde yoğunluk olmasını sağlıyordu.

Yapılan yeni açıklamayla birlikte, Doğu Ekspresi’ne artan talebi karşılamak adına yeni bir sefer eklenecek. Genelde yataklı vagonlarda seyahat etmek isteyenlerin ihtiyacını karşılayacak yeni tren, Ankara’dan başlayarak, sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars üzerinden yolculuğunu tamamlayacak. Ortalama 24-25 saat süren bu yolculuk, özellikle kış aylarında muhteşem manzaralara sahip olduğu için çok fazla tercih ediliyor.

Türkiye’yi aşarak dünya genelinde bir üne kavuşan Doğu Ekspresi, yataklı vagonların çok az olmasından da kaynaklı olarak saniyeler içerisinde tükeniyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre ise yeni gelecek trenin tamamı yataklı vagonlardan oluşacak. Her gün 1 sefer yapacak olan trenin ülke turizmine katkı sağlayacağı düşünülüyor. Yakında seferlerine başlayacak trenin bilet fiyatları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı, ancak beklentiler biletlerin pahalı olması yönünde. Biletlerin pahalı olmasının bir diğer nedeni ise yoğun talebin önüne geçip yüksek gelir elde etmek.

Doğu Ekspresi’ne artan ilgi düşünüldüğünde ileriki dönemde yeni trenleri de bu seferleri yaparken görebiliriz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/iste-yeni-dogu-ekspresi-2436184-ekonomi
72
12
6
0
0
Emoji İle Tepki Ver
72
12
6
0
0