• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam'de Bir Oyunu 3 Arkadaşınızla Oynayabileceğiniz Özellik

Steam'e Bir Oyunu 3 Arkadaşınızla Oynayabileceğiniz Bomba Bir Özellik Geliyor

53
2
1
1
0
Steam, Remote Play Together isimli bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik, yerel çok oyuncu desteği olan bir oyunun aynı anda maksimum 4 oyuncu tarafından oynanabilmesini sağlıyor. Özellik, 21 Ekim haftasında beta kullanıcılara sunulacak.

Valve'ın oyun platformu Steam, son dönemlerde hummalı bir çalışmanın içerisine girmiş durumda. Kısa bir süre önce kütüphane görünümünü tamamen yenileyen ve oyun tavsiye algoritmasını da değiştiren Steam, şimdi çok daha büyük bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Steam'in "Remote Play Together" isimli yeni bir özelliği, kısa bir süre sonra oyunseverlerle buluşacak.

Remote Play Together, bir oyunun aynı anda birden fazla kişi ile oynanabilmesine imkan sağlıyor. Öyle ki; bu özelliği kullanan Steam kullanıcıları, Steam arkadaşlarını oynadıkları bir oyuna davet edebiliyorlar ve birlikte oyun oynayabiliyorlar. Ancak bu özellik, sadece yerel çok oyunculu desteği olan oyunlarda kullanılabilecek. Ancak her ne olursa olsun, bu özellik pek çok oyunsever tarafından sevilerek kullanılacak gibi görünüyor.

Steam

Remote Play Together özelliği, şu an için Steam tarafından duyurulmadı. Ancak Steam'in geliştiriciler için hazırlamış olduğu duyuru e-postası, bazı forumlara sızdırıldı. Sızdırılan e-postada, özellikle ilgili detaylara da yer veriliyordu. E-postanın sızdırıldığını fark eden Valve geliştiricilerinden Alden Kroll, bu özelliği doğruladı. Aslında dolaylı yoldan Valve, özelliği duyurmuş oldu.

Remote Play Together neler sunacak?

Remote Play Together

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu özellik bütün oyunlarda kullanılamayacak. Oyunun, yerel çok oyuncu desteğinin olması gerekecek. Bir oyuncu, bu özelliğe sahip olan bir oyunu Steam arkadaşlarını davet ederek birlikte oynayabilecek. Bu özellik kapsamında bütün oyuncular aynı ekranı görecek ve en fazla dört oyuncu bir oyunu aynı anda oynayabilecek. Üstelik oyunun, sadece arkadaşlarını davet edecek oyuncuda olması yeterli olacak.

Ancak elbette bu özellik, bir nevi ekran paylaşımı yapacağı için fazlasıyla güçlü bir internet alt yapısına ihtiyaç duyacak. Üstelik Valve, görüntü aktarımının 1080p ve 60 FPS olacağını söylüyor. Ancak Steam'in bu özelliğinin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan internet altyapısının nasıl olması gerektiğine dair bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Steam tarafından gönderilen e-postada, Remote Play Together özelliğinin 21 Ekim haftasında Steam Beta kullanıcıları için hazır olacağı belirtiliyor. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı henüz net olarak bilinmiyor.

Kaynak : https://arstechnica.com/gaming/2019/10/steams-next-big-feature-will-make-any-local-multiplayer-game-work-online/
53
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
53
2
1
1
0