• Anasayfa
  • Donanım
  • Telefonunuzu ‘Elinizle’ Şarj Etmenizi Sağlayan Yeni Şarj Teknolojisi: HandEnergy

Telefonunuzu ‘Elinizle’ Şarj Etmenizi Sağlayan Yeni Şarj Teknolojisi: HandEnergy

0
0
0
0
0
Bir Kickstarter projesi olan HandEnergy, akıllı telefonunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücudunuzla gidermenizi sağlayan yeni nesil şarj teknolojisi.

Akıllı telefon kullanan herkesin bir numaralı derdidir ‘yetmeyen’ batarya ömrü. Dolayısıyla bu anlamda geliştirilen çözümlerden kendimize en uygun olanı seçip bu sorunu absorbe etmeye çalışırız. Genellikle farklı batarya güçlerine sahip Power Bank’ler kullanıyoruz fakat her geçen gün bu sorunu aşmamızı sağlayacak değişik çözümler de geliştirilmiyor değil. Bir Kickstarter projesi olan HandEnergy, telefonunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi elinizle karşılamanızı sağlıyor. 

Ürünün çalışma prensibi ise şöyle: Bir Poke topunu andıran HandEnergy’yi avucunuza alarak, içerisinde yer alan rotor yani pervanenin dönmesini sağlamak. Aşağıdaki ürünün tanıtım videosundan da görebileceğiniz üzere cihazı dairesel bir şekilde döndürerek pervanenin hareket etmesini sağlamayıp elektrik akımı oluşturmanız gerekiyor. Bunu gerçekleştirdikten sonra sıradan bir USB kablosu ile telefonunuzla bağlantı sağlayacağınız HandEnergy, cihazınızı şarj etmeye başlayacak.

Projenin kurucularından olan Alex Novik, bunun her gün kullanılacak bir ürün olmayabileceğini, çünkü cihazın tam kapasite enerjiye ulaşması için yaklaşık 1 saat boyunca hareket ettirilmesi gerektiğini söylüyor. 

Kickstarter’daki sayfasına şuradan ulaşabileceğiniz HandEnergy’ye, 69 Euro’luk bir bağış yapıp toplanması hedeflenen fona ulaşıldığı taktirde Mayıs 2017 gibi sahip olabileceksiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0