Tesla Cybertruck Yine Ertelendi: 2024'ten Önce Üretilmesi Mümkün Değil!

15
6
3
0
0
Tesla patronu Elon Musk, yıllar önce tanıtılan elektrikli pick-up Cybertruck ile ilgili yeni açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Cybertruck'ın seri üretiminin kısa vadede olmayacağı açıklandı.

Elektrikli otomobil sektörünün önemli isimlerinden Tesla, 2019 yılında ilk elektrikli pick-up modeli Cybertruckduyurmuştu. Etkileyici bir tasarıma sahip olan otomobil, o yıllarda uygun bir fiyat karşılığında ön siparişe açılmıştı. Geçmişte yapılan açıklamalarda, aracın 2021 sonu 2022 başı gibi piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Yıl oldu 2023 ve Tesla Cybertruck hala piyasada yok. Gelen son açıklamalara göre kısa vadede daha da olmayacak.

Tesla'nın 2022'nin son çeyreğine ilişkin mali durum raporu paylaştığı toplantıya katılan Elon Musk, Cybertruck ile ilgili soruları cevapladı. Pick-up ile ilgili en çok merak edilen, hiç şüphesiz seri üretimin ne zaman başlayacağıydı. Cybertruck sorularına temkinli yaklaşan milyarder iş insanı, 2023'ün ortasında birkaç üretim yapılacağını duyurdu. Ancak seri üretim için hala tam tarih verilemiyor...

Tesla Cybertruck'ın seri üretimi 2024'ten önce başlamayacak!

Tesla Cybertruck

Elon Musk'ın açıklamalarına göre elektrikli pick-up otomobilin seri üretimi, 2024 yılında başlayacak. "Üretim başlangıcını her zaman önemsiz göstermeye çalışırım." şeklinde bir cümle kuran Musk, seri üretim başlangıcında işlerin çok yavaş ilerlediğini ancak sonraki süreçte üretimin büyük bir hızla arttığını da sözlerine ekledi.

Peki Tesla, Cybertruck üretiminin neresinde?

Tesla, Cybertruck'ı muhtemelen Teksas'taki Gigafactory'de üretecek. Üretim konusunda gelinen son nokta ise montaj için gereken üretim ekipmanının hazırlanmış oluşu. Bu açıklama, üretim için gerekli çalışmanın genel anlamda tamamlandığını gözler önüne seriyor. Ancak seri üretimin resmen başlaması için bir süre daha beklemek gerekecek.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2022/01/27/tesla-cybertruck-delayed-2023-elon-musk/
15
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
6
3
0
0