• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla Model Y, Test Sürüşü Sırasında Kameralara Yakalandı

Tesla Model Y, Test Sürüşü Sırasında Kameralara Yakalandı

23
9
5
1
0
Tesla Model Y, Test Sürüşü Sırasında Kameralara Yakalandı
Elektrikli otomobil devi Tesla’nın geçtiğimiz mart ayında tanıttığı ilk elektrikli crossover’ı Model Y, test sürüşü sırasında kameralara yakalandı. Bir Tesla 3 sahibi tarafından çekilen görüntüler, Tesla’nın Palo Alto, California’da bulunan karargahına çok yakın bir konumda kaydedildi.

Model Y prototipine dair ilk görüntüler, dün akşam Tesla Motors Club adlı bir forumda paylaşıldı. Model 3'ün Dashcam özelliği sayesinde elde edilen görüntüleri forumdaki üyelerle paylaşan Cstreet adlı bir kullanıcı, gelen yoğun talep sonrasında Model 3'ün ön ve yan kameralarının kaydettiği görüntüleri de yükledi.

Tesla’nın geçtiğimiz yıl araçlarına yayınladığı yazılım güncellemesi ile gelen Dashcam özelliği, otomobillerin önünde bulunan otopilot kamerasındaki görüntülerin kaydedilebilmesini sağlıyor. Şimdi o özellik, ABD’li şirketin henüz piyasaya çıkmayan ilk elektrikli SUV aracı Model Y’yi test sürüşü sırasında yakalamayı başardı.

Tesla’nın beşinci yeni otomobil tasarımı olan Model Y, şirketin CEO’su Elon Musk tarafından geçtiğimiz mart ayında tanıtılmıştı. Musk, ilk elektrikli crossover’larının üretimine 2020 sonbaharında başlayacaklarını söylemişti. Model 3 platformu üzerinde geliştirilen araç, Model 3 ile yüzde 80’e yakın bir benzerlik taşıyor.

Hatırlayacağınız üzere Tesla, Model 3’ün üretim sürecinde pek çok problemle karşılaşmış, hatta yaşanan sorunlar şirketi iflasın eşiğine dahi getirmişti. Model Y’nin üretiminde benzer şeyleri yaşamamak için adımlarını daha sağlam atan ABD’li şirket, geçmişten ders almışa benziyor.

Tesla'nın hem elektrikli araç tasarımı hem de üretimi açısından en son yeniliklerini bünyesinde barındıran Model Y, şirketin en kazançlı ve en popüler aracı olma potansiyeline sahip. Üç farklı modelle gelecek aracın standart versiyonu 39.000 dolardan başlayacak. Model Y’nin 0’dan 100 kilometreye 3.5 saniyede çıkan performans odaklı versiyonu ise 60.000 dolar olacak.

Kaynak : https://www.teslarati.com/tesla-model-y-sighting-palo-alto-ca-video/
23
9
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
23
9
5
1
0