• Anasayfa
  • Otomobil
  • Roadster'lerin Sahip Olacağı Roket Motoru, Aracı Uçuracak

Tesla Roadster'lerin Sahip Olacağı Roket Motoru, Otomobili 'Uçuracak'

38
10
3
2
1
Elon Musk'ın son açıklamalarına göre Tesla'nın önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni modeli Roadster, küçük roket motorlarına sahip olacak. Roadster'lerin bu roket motorları, otomobili uçurabilecek.

Elon Musk'ın CEO'luk görevini sürdürdüğü Tesla, otomobil sektörüne yeni bir sayfa açtı. Hem otonom hem de elektrikli motorlara sahip olan modelleriyle dikkat çeken Tesla, önümüzdeki yıl Roadster isimli yeni bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak şirketin CEO'su Elon Musk, bu otomobille ilgili fazlasıyla dikkat çekecek bir çıkış yaptı.

Daha önceden de Tesla Roadster'lerin "uçabileceği" söylenmişti ancak Elon Musk'ın son açıklamaları, Roadster'in ciddi anlamda uçabileceğini ortaya koyuyor.

tesla roadster

Araç, teknik özellikleriyle yeterince dikkat çekiyor ancak bu uçabilme yeteneği, otomobil sektöründe çığır açacağa benziyor. Yapılan açıklamalara göre Tesla Roadster'de özel roket motorları bulunacak. Bu roketler çalıştırıldığı zaman otomobil olduğu yerde yükselebilecek. Bu özellik, "SpaceX Paketi" olarak geçiyor ve bu paket, ikinci bir model olarak piyasaya sürülecek.

Aslına bakacak olursak bu özellik, otomobilin çok daha rahat bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla kullanılacak. Bu özelliğin sahip olduğu Roadster'ler daha iyi hızlanabilecek, virajlara daha etkili girebilecek, daha kısa bir fren mesafesine sahip olacaklar. Ancak Elon Musk'ın açıklamalarına göre bu otomobiller tüm bu özelliklerinin yanı sıra uçabilecekler.

Musk, kendisine Roadster'in ne zaman görücüye çıkacağıyla ilgili yöneltilen bir soru karşısında "Önümüzdeki yılın sonlarında olabilir." ifadesini kullandı. Bu da Roadster'in üretim takviminde sarkmanın olabileceğini ortaya koyuyor.

Kaynak : https://electrek.co/2019/07/19/tesla-roadster-hover-test-spacex-late-2020-elon-musk/
38
10
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
38
10
3
2
1