Bir THY Çalışanı, Şirkette Haksızlığa Uğradığını ve Tehdit Edildiğini Söyleyerek Hayatına Son Verdi: İşte Korkunç İddialar

79
16
6
4
2
Türk Hava Yolları'nda çalışan Ömer Koray Özbay isimli bir vatandaş, ardında bir video ve veda mektubu paylaşarak hayatına son verdi. Özbay, THY bünyesindeki bazı üst düzey yöneticilerle ilgili çok ciddi ve bir o kadar da vahim iddialar ortaya sürdü. İşte detaylar...

Gün geçmiyor ki ülkemizde akıllara durgunluk veren bir olay yaşanmasın. Sosyal medya aracılığıyla şu dakika itibarıyla gündemin bir numarasına oturan mesele, "Ömer Koray Özbay" isimli bir vatandaş. Sosyal medyada paylaşım yaptıktan sonra intihar ettiği öğrenilen Özbay, çalıştığı Türk Hava Yolları (THY) ile ilgili çok konuşulacak ve eğer gerçekse mutlaka soruşturulması gereken iddialar ortaya attı. 

Instagram'da paylaştığı videoda Türk Hava Yolları'nın yer hizmetleri bölümü olan TGS Yer Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalıştığını anlatarak sözlerine başlayan Ömer Koray Özbay, şirketin Japonya ayağından ciddi bir iş teklifi aldığını, sonrasında da bu teklifi kabul edip, Japonya'ya yerleştiğini söylüyor. Ancak Özbay, anlattığına göre işi kabul etmesi sürecinde çok ciddi şekilde teşvik edilmiş. Bizzat üst düzey yöneticiler tarafından ikna edildiğinden bahseden THY çalışanı, Japonya'ya gittikten sonra her şeyin değiştiğini ve hayatının alt üst olduğunu iddia ediyor.

Liyakatsizlik ve adam kayırma gibi iddialar mevcut

Ömer Koray Özbay

*Bir video ve mektup paylaştıktan sonra intihar eden Ömer Koray Özbay.

Ömer Koray Özbay tarafından paylaşılan ve 10 dakikadan biraz daha uzun olan videoda çok ciddi iddialar mevcut. Özbay, THY bünyesinde çok ciddi torpil olaylarının döndüğünü, liyakatsizlik ve adam kayırmanın tepe noktasına ulaşıldığını ileri sürdü. Özbay'ın paylaştığı videoyu izlediğimizde, özellikle de birkaç isimden bahsedildiğini görüyoruz. THY çalışanı, kendi ifadesine göre videoda bahsi geçen isimler nedeniyle yaşamına son verdi...

İddialar sadece bunlarla da sınırlı değil. Özbay, paylaştığı videoda, işten çıkarılmayla sonuçlanması gereken hatalar yapıldığını ancak bunların sessiz sakin üstünün kapatıldığını iddia ediyor. Ayrıca THY gibi devasa bir şirketin ihaleleri için bile torpilli eleman şartı sunulduğunu söylüyor. Ömer Koray Özbay tarafından ortaya atılan iddialar, Türk Hava Yolları'nın marka imajına zarar verebilecek kadar ciddi.

Ömer Koray Özbay, yaşadığı şeyler yetmezmiş gibi bir de işinden olduğunu söylüyor!

Türk Hava Yolları iddia

Ömer Koray Özbay'ın Türk Hava Yolları ile ilgili iddiaları anlattıkça derinleşiyor. Merhum vatandaş, COVID-19 pandemisi döneminde Türk Hava Yolları'ndan istifa etmek zorunda bırakıldığını, üstelik Türkiye'ye dönmesi halinde de "iş bulamazsın" şeklinde tehditlerle karşı karşıya kaldığından bahsediyor. Üstelik Özbay, THY'de yetkili olan bir ismin kendisini arayıp, bir arkadaşının yanında garson olarak çalışmasını teklif ettiğini de söylüyor. Özbay, iddiasına göre bu süreçte kendi başının çaresine bakmak zorunda bırakılmış.

İşin belki de en acı tarafı ise Ömer Koray Özbay'ın intihar edeceğini çoktan THY'deki üst düzey çalışana söylemiş olması. Kelimenin tam anlamıyla emdiği süt burnundan gelen vatandaş, üst düzey yöneticiden sağlıklı bir dönüş alamamış. Sadece bu da değil. Ömer Koray Özbay, Türk Hava Yolları yönetimine e-posta ile ulaşarak durumu izah ettiğini ancak yine hiçbir dönüş olmadığını söylüyor.

"Benim canımı alan kişi sensin" sözleriyle sona eren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

()

İntihar eden THY personelinin intihar mektubu:

()

Sevgili dostlarım, Hayatıma son verdim. Bugün size, içimdeki duyguların tamamen solduğu ve kaybolduğum bir noktadan yazıyorum. Kendimi bir savaşçı gibi hissettim, her şeyi denedim ve elinden gelen her şeyi yaptım. Ancak bu süreçte duygularımı kaybettim. İçimde bir yerlerde hala bir umut ışığı olsa da sürekli yenilgilerle karşılaşmanın verdiği acı ve hayal kırıklığı beni sardı. Hırslı biri olduğum için defalarca denedim, bir şekilde hep başardım, fakat 3 yıldır bir türlü istediğim başarıyı elde edemedim. Yenilgiyi kabul etmek benim için çok zor oldu. Her seferinde daha da güçlenerek tekrar denemeye çalıştım, fakat Serkan her seferinde güçlü bir şekilde engel oldu.

Serkan, kuzeni Alican ve arkadaşı Burhan için her şeyi yaptı. Beni sadece onların eksikliklerini kapatmak için kullandı. Onlara her şeyi öğrettim, her şeyi yapmalarını sağladım, fakat sonunda tehdit edildim ve işsiz kaldım. Her adımda kendim, biraz daha kendim olmaktan çıktım. Bir sürü pis iş yapmak zorunda kaldım. Her şeye rağmen engelleri aştım, ancak Serkan'ın varlığı ve gücü karşısında sonunda çaresiz hissettim. Hep engel oldu çünkü. Neyi denesem tehdit etti. Başka bir yola girmeme bile engel oldu. Bu süre zarfında, sevdiğim insanları göremediğim için, içimde büyük bir özlem birikti. Yıllar geçtikçe, bu özlem daha da derinleşti ve arkadaşlarımla olan bağımı sanırım kaybettim. Çünkü kendimi bile kaybettim. Kalbimdeki duygusal ağırlığı taşımak zor geldi ve içimi kapatan bir duvar ördüm. Çünkü bu halimi anlatmak istemedim.

Kendimi bir araç gibi kullanılmış hissediyorum. Tüm çabalarıma rağmen, başarısızlıkla karşılaştım artık yıkıldım. Duygusal bir uçurumun içinde kaybolmuş durumdayım. Artık içimde hiçbir umut ışığı kalmadı. Bu ağır yük altında, duygusal olarak tamamen tükenmiş durumdayım. Kendi iç dünyamda yalnızca boşluk hissediyorum. Hiçbir şansım kalmadı. Para kazanmak için beden işi yapmaktan yoruldum bu kadar emek verip onun yüzünden her şeye sıfırdan başlamaktan yoruldum. Elimden her şeyimi alıp bu insanların bir de sürekli beni aşağılamalarını kaldıramıyorum... Size olan sevgim ve hatıralarınızı her zaman kalbimde taşıyacağım. Beni affedin ve anlayışınız için teşekkür ederim. Lütfen, hayatta kalanlara destek olmaya devam edin ve onlara umut ışığı olun.

Son veda, içimdeki tüm duyguları kaybederek size veda ediyorum. Umarım bir gün bu dünya daha iyi bir yer olur. Umarım hayatınızda bulunan nüfuslu insanlara, güçlerini kullanıp kendilerini Tanrı sanmalarına engel olursunuz. Bunun yolu korkmadan dik durmak ve kulluk etmemek. Ben elimden geleni yaptım. Şikâyet de ettim ama maalesef herkes korkuyor ve kula kulluk ediyor. En azından savaşan insanlara destek olun... En azından... En derin sevgi ve saygılarımla,

Zafer, Batuhan, Ebru, Harun, Okan, Yiğit, Gülizar, Kübra, Cengizhan, Nazmi, Eser, Nicky, Ayhan, İrfan ve adını saymadıklarım bana dostluk yaptığınız için, size sahip olduğum için çok şanslıydım her şey için size teşekkür ederim.

Elveda dostlarım.

THY'nin konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor:

Yukarıda da görebileceğiniz üzere, ülkemizin en prestijli firmalarının başında gelen THY ile ilgili çok ciddi ve korkunç iddialar var. Tabi işin bir de THY boyutu var. Şirketin konuyla ilgili açıklama yapmasını, iddiaların gerçek olup olmadığına ilişkin soruşturma başlatmasını, iddialar gerçekse de bu intihara neden olan kişi veya kişiler ile ilgili gereğinin yapılmasını bekliyoruz...

79
16
6
4
2
Emoji İle Tepki Ver
79
16
6
4
2