Twitter, Uygulama İçerisinde Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

9
2
0
0
0
Son zamanlarda platforma getirdiği özelliklerle gündemden düşmeyen Twitter, bu özelliklere bir yenisini daha ekledi. Kullanıcılara uygulamadan çıkmadan alışveriş yapma imkanı sunan bu özellik, şirketlerin profillerine bir alışveriş bölümü ekliyor.

Twitter, durgun geçen uzun zamanın ardından uygulamasına adeta yeni özellikler yağdırmaya başladı. Paylaşıma verilen yanıtı beğenmeme, Süper Takip, Super Thanks ve Twitter Blue gibi özelliklerini geliştirmeye devam eden şirket, platform üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarını sevindirecek bir gelişmeyle karşımızda.

Bilgilere göre Twitter, üzerinde çalıştığı bu özellikle birlikte uygulamayı terk etmeden alışveriş yapılmasını mümkün kılacak. İşte diğer yeniliklerin arasına eklenecek olan alışveriş özelliğinin detayları:

Ürünlerin keşfedilmesi ve satın alınması arasında köprü kurulması hedefleniyor:

Twitter alışveriş modülü

Söz konusu özellik, görselden de görebileceğiniz üzere şirketlerin, profillerine ürünlerini ekleyebilecekleri bir bölme yerleştiriyor ve kullanıcılar bu kısımdan ürünlere göz atabiliyor. Kullanıcı, ürünü almak istediğinde uygulamadan çıkmadan, ürünün resmî sitesine yönlendiriliyor ve alışverişini burada gerçekleştirebiliyor.

Twitter’ın söylediğine göre özellik, şimdilik sadece uygulamayı İngilizce kullanan iOS kullanıcılarına açık. Tüm kullanıcılar için ne zaman erişilebilir olacağı hakkında ise elimizde henüz net bir bilgi bulunmuyor. 

Twitter alışveriş modülü

Son olarak içinde Arden Cove ve GameStop’ın da bulunduğu 12 şirket tarafından kullanılan özelliğin ne zaman farklı firmalara açılacağı hakkında bir bilgi verilmedi.

WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının da alışveriş alanında satıcılara kolaylık sağlayacak yeni özellikler üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu bağlamda platformlarını alışveriş alanında da güçlendirmek isteyen sosyal medya platformları için rekabette yeni bir alanın ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Alışveriş modülü olarak da niteleyebileceğimiz özellikle birlikte Twitter, Twitter Blue ve Süper Takip gibi gelir elde edeceği özelliklere bir yenisini daha eklemiş olacak. Özellik hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2021/7/28/22597576/twitter-shopping-module-pilot-gamestop-arden-cove-brands
9
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
0
0
0