Twitter 'Tweet Düzenleme' Özelliğinden Bir İyi Bir de Kötü Haber Geldi

7
1
0
0
0
Twitter'da çok yakında kullanıma sunulacak olan Tweet düzenleme özelliğinden yeni ekran görüntüleri geldi. Ekran görüntüleri, düzenleme geçmişinin olacağını kanıtlarken gelen bir diğer haber, düzenleme süresinin istenenden daha uzun olduğuna dikkat çekti.

Elon Musk’ın Twitter’ın %9,2’sini satın almasıyla hızlı bir şekilde yeniden gündeme getirilen Twitter’da Tweet düzenleme özelliği, Twitter tarafından da resmen açıklanmıştı. Özelliğin yakında geleceğini duyuran şirket testlerini sürdürürken, bu testlerden ilk ekran görüntüleri de geçtiğimiz gün paylaşılmıştı.

Söz konusu ekran görüntüleri, Tweet düzenleme seçeneğinin nerede gözükeceğini ve düzenleme ekranının kullanıcıya neler sunacağını gösteriyordu. Fakat ekran görüntüsünde halen bazı istenen şeyler eksikti. Bugün paylaşılan yeni ekran görüntüleriyse özelliğin yavaş yavaş son aşamaya geldiğini gösterdi.

Düzenleme geçmişi ve düzenlenen Tweetlerin nasıl gözükeceği ortaya çıktı:

twitter

Tweet düzenleme özelliğinin test aşamasını adım adım paylaşan Alessandro Paluzzi, bugün yaptığı yeni paylaşımlarında özelliğin son halini gösterdi. Ekran görüntüleri, Tweet düzenleme özelliğinin birçok kullanıcının istediği şekilde ‘Düzenleme geçmişi’ sayfasıyla yayımlanacağını kanıtladı.

twitter

Bu görselin yanı sıra Paluzzi, mobil uygulamada düzenlenen Tweetlerin düzenlendiğine dair bir işaretin yer aldığı ekran görüntüsünü de paylaştı. Ayrıca Tweet sahiplerinin mobil uygulamada Tweetlerini düzenlemek için kolay erişilebilecek bir tuşa sahip olacağını da gözler önüne serdi.

twitter

Son olarak Alessandro, paylaşılan Tweetlerin 1 saat içinde düzenlenebileceğini açıkladı. Tabii bu süre şu anda test aşamasında geçerli olan süre olduğundan, Twitter’ın bu süreyi azaltması da oldukça olası. Twitter’ın yeni özelliğe ne zaman kavuşacağı henüz bilinmiyor.

7
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
0
0
0