Twitter'ın Üç Aylık Geliri, Beklentileri Yıktı Geçti: Tam 1,19 Milyar Dolar

11
6
3
0
0
Twitter, 2021 yılının ikinci çeyrek dönemine ilişkin mali raporunu yayınladı. Rapora göre Twitter, geçtiğimiz 3 aylık dönemde 1,19 milyar dolar para kazandı. Bu kazancın 65,4 milyon doları kar olarak kasada kaldı.

Kurulduğu ilk günden beri büyük ilgi gören ve dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından bir tanesi haline gelen Twitter, nisan ila haziran arasındaki üç aylık periyodu kapsayan ikinci çeyrek mali raporunu yayınladı. Şirketin yayınladığı rapor, Twitter'ın kazandığı paranın beklentilerin bile üzerine çıktığını gözler önüne seriyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde 1,19 milyar dolar para kazandı. Bu kazanç, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 74'lük bir artışın yaşandığını gözler önüne seriyor. Sektör kaynakları, Twitter'ın geçtiğimiz çeyrekte 1,07 milyar dolar kazanacağını düşünüyordu. Böylelikle Twitter, gelir noktasında beklentilerin 120 milyon dolar üzerine çıkmış oldu.

Kar olarak kasada kalan para da hiç fena değil

Twitter

Twitter'ın 2021'in ikinci çeyreği için yayınladığı mali rapor, bu çeyrekte fena sayılmayacak miktarda kar edildiğini gözler önüne seriyor. Açıklanan verilere göre şirket, geçtiğimiz 3 aylık periyotta 65,6 milyon dolar kar etti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 1,4 milyar dolar zarar edilmişti.

Bu arada, Twitter tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcı sayısına da değinildi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcı sayısı, günlük 206 milyona ulaşmış durumda. Bu sayı, Twitter'ın günlük kullanıcı sayısının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 11 arttığını gözler önüne seriyor.

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/twitter-dan-yilin-ikinci-ceyreginde-1-19-milyar-dolar-kar,967568
11
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
6
3
0
0