Volkswagen, Performans Odaklı R Serisi Araçlarının Logosunu Değiştirdi

26
4
3
2
0
Büyük bir değişimin içerisinde olan Alman otomobil devi Volkswagen, şirketin genel logosundan sonra şimdi de performans odaklı R serisi araçlarında kullandığı logoyu değiştirdi. Şirketin yeni R logosu; daha modern, belirgin ve şık bir tasarıma sahip.

Alman otomobil devi Volkswagen, 2019 yılında büyük bir yenilenme sürecinin içerisine girdi. Bu bağlamda şirketin resmi logosunu değiştiren Volkswagen, şimdi ise performans serisi olan "R" araçlarında kullandığı logoyu değiştirdi. Volkswagen tarafından yapılan açıklamalarda yeni logonun, R serisi için yeni bir başlangıç anlamına geldiği belirtildi. 

Şirketin R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo, Volkswagen Tasarım Merkezi tarafından geliştirildi. Yeni logo, eskisine nazaran biraz daha modern, şık ve belirgin bir yapıya sahip. Volkswagen, yeni R logosunun tıpkı şirketin genel logosunda yapılan değişiklikte olduğu gibi dijital platformlarda rahatlıkla kullanılabileceğini açıkladı. 

İşte Volkswagen'in yeni R Logosu

Volkswagen R logo

Vokswagen'in R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo, daha geniş bir R harfinden oluşuyor. Ancak bu logonun tüketicilere vermek istediği bazı mesajlar da var. Buna göre R harfinin daha büyük ve daha geniş olması, Alman otomobil devinin güç ve performansa olan bağlılığını gösteriyor. Aynı zamanda bu logo, estetiklik ve şıklığın bir arada olduğunu gösteriyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Volkswagen R Genel Müdürü Jost Capito, R serisinin tamamen coşku ve heyecandan oluştuğunu belirterek, bu seri için çok daha iyi işler yapmak istediklerini ve bununla ilgili çalışmalarını sonuna dek sürdüreceklerini açıkladı. R serisi araçlarını yeniden ele aldıklarını ifade eden Capito, ekiplerinin marka ve ürün imajı üzerinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini ve önümüzdeki aylarda bu çalışmaların gün yüzüne çıkacağını söyledi.

Volkswagen'in R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo ilk olarak, çok büyük bir ihtimalle "Atlas Cross Sport R-Line" modelinde ortaya çıkacak. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda konsept olarak sergilenen aracın resmi tanıtımı sadece birkaç gün sonra, 11 Ekim'de yapılacak. Volkswagen'in bu aracın tanıtımında, yeni R logosunu kullanması bekleniyor.

Kaynak : https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/new-volkswagen-r-5410
26
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
26
4
3
2
0