"Evde Denemeyin" Tadında: Wolverine'e Dönüşmek İçin Kendine Cıva Enjekte Eden Çocuğun İnanılmaz Hikâyesi

59
19
15
9
5
2014 yılında, 15 yaşındaki bir çocuk, X-Men filmlerinden etkilendi ve oradaki karakterlerden birine dönüşmek için evdeki termometreden cıvayı çıkartarak kendine 3 defa enjekte etti. Sonra ne mi oldu?

Elbette, Xavier’ın “Yetenekli Gençler Okulu”na değil, hastaneye gitti. Doktorlar, gördükleri manzara karşısında şoke oldular. Bu, ender rastlanan çok tuhaf bir vakaydı. 

Çocuk, ön kolunda iki aydır geçmeyen, çok büyük bir ülsere sahipti. Doktorların aklına ilk olarak bir uyuşturucu bağımlılığı gelmişti ama durum bundan çok daha farklıydı tabii…

Çocuk, hastaneye geldiğinde dışarıdan bakınca sağlıklı duruyordu.

Hassas İçerik

Ön kolundaki ülserle hastanenin travma merkezine gelen 15 yaşındaki çocuk, kolundaki ülser dışında gayet sağlıklı görünüyordu. Fakat kolu, gerçekten kötü duruyordu.

röntgen

Tabii ki doktorların aklına ilk gelen, kendini bir X-Men karakterine benzetmek için bunu yaptığı olmadı. Madde bağımlılığından şüphelenen hekimler, çocuğu psikiyatri merkezine gönderdiler ve hikâyenin tüm detayları burada açığa çıktı.

İzlediği filmden etkilenen çocuk, oradaki karakterler gibi olacağına inanıp kolları sıvamıştı.

wolverine

Journal of Laboratory Physicians’ın raporuna göre çocuk, X-Men Origins: Wolverine filmini seyretmişti. Filmdeki karakterlerden etkilenince kırık bir termometre bulup kendine cıva enjekte etmeye karar vermişti. Böylece o karakterler gibi süper güçlere sahip olacaktı…

Muhtemelen, çizgi romanlardaki, cıva benzeri kanından dolayı istediği zaman eriyip katılaşabilen Mercury (Cıva) karakteri veya kemikleri metal alaşım adamantium ile kaplanmış Wolverine karakteri olmaya çalışmıştı.

Başka süper kahramanlara benzemek için de bir şeyler yaptığı soruşturma sırasında ortaya çıktı.

Soruşturma yapılırken çocuğun Örümcek Adam'a benzer güçler elde etmek amacıyla örümceklerin onu ısırmasına da izin verdiğini öğrendiler. Ancak kendine enjekte ettiği cıvaların yanında bu durum pek de önemsenmedi.

Testler, idrarında yüksek cıva seviyeleri olduğunu doğruladı. Neyse ki, damarlarına değil yalnızca deri altına enjekte edebilmişti. Doktorlar, lezyonları kesti ve cıvalı bölgeyi aldı.

Ölü doku ve cıvanın vücuttan ayrılmasının ardından çocuğa, kalın deri nakli yapıldı. Ameliyattan sonra, sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrıldı.

Doktorlara göre bu durum, çok istisnai bir vakaydı fakat çocuğun mental veya fiziksel başka problemi yoktu.

cıva

Doktorlar, çocuğun bu nedenlerle hastaneye kaldırılmasının fazla olağandışı olduğunu ve çoğu vakada kasıtlı cıva enjeksiyonunun intihar girişimlerinin bir parçası olduğunu söylediler. Ayrıca şu sözleri eklediler:

"Kendi kendine cıva enjeksiyonunun diğer olağandışı vakaları arasında, spor performansını güçlendireceğini düşünerek metalik cıva enjeksiyonu yapılan 14 yaşındaki bir boksör ve cıva enjeksiyonlarının cinsel güçleri iyileştireceğine inanan vakalar yer alıyor."

Ancak çocuğun başka hiçbir psikiyatrik sorunu yoktu ve IQ’su normaldi, o sadece süper güçler kazanmak için garip kararlar vermişti…

59
19
15
9
5
Emoji İle Tepki Ver
59
19
15
9
5