• Anasayfa
  • Mobil
  • AMD İşlemcili Xiaomi Redmibook'un Tanıtım Tarihi

AMD İşlemcili Xiaomi Redmibook'un Tanıtım Tarihi Belli Oldu

12
8
2
0
0
Xiaomi, Çin'de Redmi 8 ve Redmi 8A modeli akıllı telefonlarını tanıttıktan kısa bir süre sonra yeni amiral gemisi Redmi K30 ve yeni bilgisayarı Redmibook ile ilgili bazı bilgiler verdi. Şirket, AMD Athlon işlemcisine sahip olacak Redmibook'un 21 Ekim tarihinde tanıtılacağını belirtti.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni cihazları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Redmi 8 ve edmi 8A isimli iki akıllı telefon modelini tanıtmıştı. Bugün bu modelleri Çin'de piyasaya süren Xiaomi, iki adet duyuru yaparak hayranlarını sevindirdi.

Bu duyurulardan ilki, şirketin yolda olan amiral gemisi akıllı telefonu Redmi K30 ile alakalıydı. Şirketin belirttiğine göre Redmi K30, çift yönlü 5G bağlantıyı destekleyecek ve ekranında iki adet 'delik' ile gelecek. Bu deliklerin selfie kameraları için var olacağı düşünülüyor. İkinci haber ise şirketin AMD Athlon işlemcisine sahip Redmibook bilgisayarı ile alakalı.

AMD işlemcili Redmibook, 21 Ekim tarihinde tanıtılacak:

Xiaomi Redmibook

Xiaomi, önümüzdeki günlerde yeni bilgisayarını tanıtacağını belirtti. Redmibook'un tanıtımı için 21 Ekim tarihini seçen şirket, bundan iki ay önce Redmibook 14 Plus modelini tanıtmıştı. 10. nesil Intel işlemciye sahip olan bu modelin ardından şirket, AMD işlemciye sahip bir Redmibook daha piyasaya sürmeye karar verdi.

İddialara göre 21 Ekim'de tanıtılacak olan Redmibook modellerinde Ruilong 5 3500U ve Ruilong 7 3700U yongaları kullanılacak. İkisi de dört çekirdekli olan bu işlemciler, ana hız olarak sırasıyla 2,1 GHz ve 2,3 GHz çalışma hızına sahip. Dinamik artırmayla beraber güçleri 3,7 GHz ve 4,0 GHz'e yükselen işlemcilerin yanında Radeon RX Vega 8 ve Radeon RX Vega 10 grafik kartı kullanılacak.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/10/14/redmibook-with-amd-processor-to-be-announced-on-october-21/
12
8
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
8
2
0
0