Audi'nin Yeni Crossover’ı A1 Citycarver Tanıtıldı

11
8
4
2
0
Audi, A1 Sportback’i andıran bir tasarıma sahip olan A1 Citycarver modelini tanıttı. B segmenti bu otomobil, rakibi Ford Fiesta Active’in biraz daha karmaşık ve off-roaddan ilham alan bir versiyonu olarak tanıtıldı.

Audi, B segmenti yeni otomobili Audi A1 Citycarver’i tanıttı. Standart A1 Sportback’e dayanan tasarımıyla göze çarpan Citycarver daha büyük tekerleklere ve daha yüksek süspansiyon kurulumuna sahip, dolayısıyla yerden daha yüksekte duruyor. Bunların yanı sıra markanın tüm Allroad modellerine kıyasla, bu modelde biraz daha şehir odaklı bir crossover tasarımı uygulanmış.

A1 Citycarver

Aracın ön kısmında, Citycarver standart A1’den farklı olarak motor kaputu çizgisinin altında iki adet yuva ve mat siyah petek ızgarası bulunuyor. Otomobilin arka tarafında ise tampon yeniden tasarlanarak Audi Q2 ve Q3 modellerine benzer bir tampon elde edilmiş.

Audi A1 Citycarver

Audi A1 Citycarver, iki adet benzinli modeli ile satışa sunulacak. Bunlardan biri 114 beygir 1.0 litre üç silindirli turboşarjlı 30TFSI, bir diğeri ise daha büyük olan 148 beygir 1.5 litre 35 TFSI olacak. Bunların yanı sıra otomobilin 9 adet renk seçeneği olacak. Otomobilin renginden ayrı olarak tavanının rengi de gri veya siyah olarak seçilebilecek.

Audi A1 Citycarver1

Otomobilin iç döşemeleri ise bakır, nane, turuncu ve gri vurgular bulunuyor. Bir adet dokunmatik ekrana sahip bir yol bilgisayarı olan Citycarver’da sesli kontrol, Bang & Olufsen ses sistemi ve dijital müzik sistemi de standart olarak bulunuyor. Farklı donanım seviyelerine sahip olacak Citycarver’in Advanced modelinde içeride ruh haline göre ışıklandırma bulunurken, S Line versiyonunda deri kaplama, tavan spoilerı ve daha büyük alaşım jantlar bulunuyor.

Audi A1 Citycarver’ın Birleşmiş Krallık’ta Eylül ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor. Citycarver’ın ücreti konusunda henüz kesin bir şey bildirilmese de, standart modelinin 30.000£ (206.000 TL) olması bekleniyor.

Kaynak : https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-audi-a1-citycarver-arrives-rugged-supermini
11
8
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
11
8
4
2
0